Voráčkův večer. Stihl bitku i asistenci u vítězné trefy

21. 1. 2015 6:34
Hokejový útočník Jakub Voráček asistoval v úterním utkání NHL u vítězné branky Philadelphie, která udolala Pittsburgh 3:2 v prodloužení.
Podívejte se na bitku Jakuba Voráčka | Video: youtube.com

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček asistoval v úterním utkání NHL u vítězné branky Philadelphie, která udolala Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Kladenský odchovanec se během zápasu i porval, když si nenechal líbit bodyček, který mu uštědřil Rob Scuderi. Český hráč byl v pěstním souboji úspěšnější a několika ranami poslal soupeře na kolena.

Voráček, který se pustil v soutěži do bitky po téměř po dvou letech, zároveň bodoval ve třetím utkání za sebou. V prodloužení po jeho střele vznikl v brankovišti Penguins závar, v němž se nejlépe zorientoval Claude Giroux a zápas rozhodl. Český útočník si díky asistenci upevnil vedení v produktivitě soutěže a před druhým Tylerem Seguinem z Dallasu má náskok čtyř bodů. Ve vzájemné konfrontaci předčil Voráček i hvězdu Pittsburghu Sidney Crosbyho, jenž v utkání vyšel naprázdno.

Český gólman Petr Mrázek se oklepal z předchozího startu, kdy byl v první třetině po třech brankách střídán, a dovedl Detroit k výhře 5:4 po samostatných nájezdech nad Minnesotou. Ostravský rodák sice nezabránil v poslední třetině srovnání hostů z 1:4 na 4:4, ale v rozstřelu kryl oba pokusy soupeře a celkově si během zápasu připsal 34 úspěšných zákroků.

Milan Michálek byl v osmi utkáních úterního programu NHL jediným českým hokejistou, který skóroval. Třicetiletý útočník úspěšnou dorážkou poslal Ottawu ve druhé třetině na ledě New Yorku Rangers do vedení 2:1, ale nakonec s týmem prohrál 2:3 v prodloužení. Michálek má v letošní sezoně na kontě šest branek, polovinu z nich ale vstřelil v posledních pěti zápasech.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 30. Hayes, 43. Kreider, 63. Hagelin - 34. Karlsson, 35. M. Michálek. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (NY Rangers), 2. Karlsson (Ottawa), 3. M. Staal (NY Rangers).

Washington - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 2. a 14. Ovečkin, 18. Beagle, 47. Bäckström - 56. a rozhodující sam. nájezd Purcell, 15. Roy, 40. Nikitin, 59. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Nugent-Hopkins (Edmonton), 3. Carlson (Washington).

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 14. L. Schenn, 45. Vandevelde, 64. Giroux (Voráček) - 23. Kunitz, 43. Bennett. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19.982. Hvězdy zápasu: 1. Emery, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Malkin (Pittsburgh).

Montreal - Nashville 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 43. Galchenyuk, 65. Subban - 33. Ribeiro. Střely na branku: 27:37. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Jones (Nashville), 3. Subban (Montreal).

Detroit - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0)

Branky: 10. Pulkkinen, 15. Ericsson, 24. Nyquist, 28. Oullet, rozhodující sam. nájezd Dacjuk - 47. a 54. Parise, 14. Koivu, 51. Vanek. Střely na branku: 24:38. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Parise (Minnesota).

Tampa Bay - Vancouver 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 41. a 58. Killorn, 34. Filppula, 45. Boyle - 49. Corrado. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.517. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. Killorn, 3. Garrison (všichni Tampa Bay).

Chicago - Arizona 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Branky: 13. a 40. Shaw, 7. Toews, 24. P. Kane, 30. Teravainen, 55. Rundblad - 38. Lessio. Střely na branku: 51:36. Diváci: 21.427. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. P. Kane, 3. Teravainen (všichni Chicago).

Dallas - Boston 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 27. Fiddler - 35. Eriksson, 39. Campbell, 48. Hamilton. Střely na branku: 37:27. Diváci: 17.432. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Fiddler (Dallas).

6. Colorado 47 19 10 18 122:135 48
7. Minnesota 46 20 6 20 128:137 46