Voráček utekl Crosbymu, Hudler ukradl výhru New Jersey

23. 11. 2014 6:44
Jakub Voráček pomohl k výhře Philadelphie nad Columbusem dvěma nahrávkami a utíká Sidney Crosbymu na čele produktivity NHL. Už má náskok tří bodů.
Jakub Voráček válí dál. Na čele kanadského bodování NHL už má tříbodový náskok.
Jakub Voráček válí dál. Na čele kanadského bodování NHL už má tříbodový náskok. | Foto: Reuters

Praha - Asistencí na první i vítězný gól v Philadelpie v utkání s Columbusem se blýskl český útočník Jakub Voráček, a protože Sidney Crosby dnes v nočním programu NHL nebodoval vůbec, zvýšil svůj náskok na čele kanadského bodování už na tři body.

Philadelphia vyhrála 4:2 a přerušila dlouhou sérii čtyř zápasů bez bod.

V noci se dařilo i dalším Čechům. Jiří Hudler v závěru doslova ukradl vítězství s New Jersey. Jeho Calgary ještě tři minuty před koncem zápasu prohrávalo o dva góly, ale pak Hudler nejprve sám snížil, pouhých pět vteřin před koncem zápasu asistoval u branky Glencross a nakonec ještě rozhodl samostatné nájezdy.

Calgary vyhrálo 5:4 i přes výrazné bodové příspěvky Čechů na druhé straně. Marek Židlický asistoval u dvou branek Ďáblů, Jágr, Havlát i Eliáš si připsali po jedné nahrávce.

Plekanec řídil výhru v Bostonu

Povedený večer prožil také Tomáš Plekanec, jenž se zasloužil o oba góly Montrealu při výhře 2:0 v Bostonu. Plekanec nejprve v první třetině přihrál na vedoucí branku, kterou po jím vyhraném vhazování v útočném pásmu vstřelil v přesilové hře Andrej Markov, ve 29. minutě se pak sám zapsal mezi střelce, když povedenou dorážkou zakončil rychlý protiútok tři na dva a zaznamenal osmou trefu v sezoně.

Plekanec byl zvolen druhou hvězdou zápasu za brankářem Careym Pricem, jenž zneškodnil všech 33 střel domácích Bruins a vychytal druhé čisté konto v sezoně. Boston, jenž nastoupil bez řady zraněných hráčů včetně Davida Krejčího, podlehl Montrealu potřetí v sezoně a podeváté z posledních deseti utkání v rámci základní části.

Nestrašil se uvedl v Carolině gólem

Gólem oslavil svůj premiérový zápas v dresu Caroliny Andrej Nestrašil, jehož Hurricanes získali z tzv waiver listiny, kam ho v průběhu týdne umístil Detroit. Český mladík, který předtím ve své první sezoně v NHL odehrál za Red Wings třináct utkání a přihrál na dva góly, se v duelu na ledě Colorada prosadil v 17. minutě, kdy zvyšoval vedení hostů na 3:1.

Avalanche ale nakonec utkání otočili a zvítězili 4:3, rozhodující gól vstřelil v 59. minutě Zach Redmond. Jednu asistenci si při svém prvním startu v sezoně za Avalanche připsal útočník Tomáš Vincour.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Ottawa - St. Louis 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 17. Zibanejad, 36. Karlsson - 5. Lapierre, 17. Tarasenko, 33. Steen. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.479. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Zibanejad (Ottawa), 3. Steen (St. Louis).

Boston - Montreal 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 12. Markov (Plekanec), 29. Plekanec. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Plekanec, 3. Gallagher (všichni Montreal).

Tampa Bay - Minnesota 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 34. Stamkos, 39. Killorn - 24. Parise. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Killorn (oba Tampa), 3. Parise (Minnesota).

NY Islanders - Pittsburgh 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Branky: 39. Martin, 43. Lee, 50. Nelson, 56. Tavares - 17. Malkin. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Martin, 2. Tavares, 3. Lee (všichni Islanders).

Philadelphia - Columbus 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 3. Schenn (Voráček), 15. Streit, 36. Simmonds (Voráček), 44. Coburn - 5. Jenner, 43. Calvert. Střely na branku: 37:22. Diváci: 19.846. Hvězdy zápasu: 1. Coburn, 2. Giroux, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

Washington - Buffalo 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Niskanen - 31. Moulson, 53. Mitchell. Střely na branku: 44:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Enroth, 2. Mitchell (oba Buffalo), 3. Niskanen (Washington).

Toronto - Detroit 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 44. a 59. Bozak, 12. Komarov, 56. Holland - 31. Tatar. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.311. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Bozak, 3. Holland (všichni Toronto)

Dallas - Los Angeles 5:4 (3:0, 2:3, 0:1)

Branky: 15. a 20. Jamie Benn, 18. Klingberg, 24. Seguin, 38. Demers (Hemský) - 33. a 51. Justin Williams, 30. Pearson, 39. M. Richards. Střely na branku: 23:41. Diváci: 18.111. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Justin Williams (Los Angeles), 3. Klingberg (Dallas).

Colorado - Carolina 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)

Branky: 11. a 59. Redmond (na první Vincour), 29. Johnson, 55. Iginla - 4. Liles, 6. Gerbe, 17. Nestrašil. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.208. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. MacKinnon, 3. Redmond (všichni Colorado)

Edmonton - Chicago 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)

Branky: 49. Perron - 4. a 16. Toews, 5. Krüger, 22. Versteeg, 23. Hossa, 24. Keith, 51. P. Kane. Střely na branku: 25:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Toews, 3. Kane (všichni Chicago)

Nashville - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 39. Wilson, 54. Cullen, rozh. nájezd Forsberg - 60. Grimaldi, 60. Bjugstad. Střely na branku: 50:30. Diváci: 17.163. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Luongo (Florida), 3. Rinne (Nashville)

San Jose - Arizona 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 25. Wingels, 38. Desjardins, 48. Pavelski - 7. a rozh. nájezd Vermette, 13. Schlemko, 41. Doan. Střely na branku: 43:25. Diváci: 17.297. Hvězdy zápasu: 1. Wingels (San Jose), 2. Doan, 3. Vermette (oba Arizona).

Calgary - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)

Branky: 31. a 60. Glencross (na druhou Hudler), 58. a rozh. nájezd Hudler, 43. Jooris - 5. Henrique (Eliáš, Havlát), 14. Cammalleri (Jágr, Židlický), 40. Zajac (Židlický), 51. T. Ruutu. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.874. Hvězdy zápasu: 1. Glencross (Calgary), 2. Henrique (New Jersey), 3. Jooris (Calgary).