Voráček si drží v čele produktivity NHL čtyřbodový náskok

29. 1. 2015 10:08
Voráček má ze 49 zápasů 57 bodů za 17 branek a 40 asistencí. Seguin ve 47 duelech vstřelil 28 gólů a na 25 přihrál.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Jakub Voráček z Philadelphie si drží v čele produktivity NHL čtyřbodový náskok před druhým Tylerem Seguinem z Dallasu i třetím Patrickem Kanem z Chicaga. Voráček má ze 49 zápasů 57 bodů za 17 branek a 40 asistencí. Seguin ve 47 duelech vstřelil 28 gólů a na 25 přihrál. Kane si připsal ve 48 utkáních 23 přesných zásahů a 30 asistencí.

Z dalších českých hokejistů patří Jiřímu Hudlerovi z Calgary s 41 body za 14 branek a 27 přihrávek ze 46 zápasů 27. místo. Osmačtyřicátý Ondřej Palát z Tampy Bay nasbíral 36 bodů.

Útočník Petr Straka, který v úterý debutoval v dresu Philadelphie, nastoupil jako 38. českých hráč v této sezoně NHL. Byl tak překonán počet z minulého ročníku, kdy se představil 37 českých hokejistů. Tehdy to bylo nejméně od sezony 1995/96, kdy nastoupilo 35 Čechů.

10. Tarasenko (St. Louis) 46 47 (24+23)
11. Tavares (NY Islanders) 47 46 (22+24)
18. Okposo (NY Islanders) 46 44 (14+30)
19. Rick Nash (NY Rangers) 45 43 (28+15)

Brankáři:

Petr Mrázek (Detroit) odchytal v 15 zápasech 846:42 minut, inkasoval 36 branek, průměr má 2,55 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,3 procenta.

Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal v 31 zápasech 1805:58 minut, inkasoval 76 branek, průměr má 2,52 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,1 procenta a jednou udržel čisté konto.

Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal v 18 zápasech 992:14 minut, inkasoval 56 branek, průměr má 3,39 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,7 procenta.

Marek Mazanec (Nashville) odchytal v jednom zápase 47 minut, inkasoval dvě branky, průměr má 2,55 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 90 procent.