Voráček pomohl srazit Tučňáky, Crosbyho ale nedohonil

2. 4. 2015 7:08
Útočník Jakub Voráček se ve středečním utkání hokejové NHL podílel jednou asistencí na výhře Philadelphie 4:1 v Pittsburghu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Útočník Jakub Voráček se ve středečním utkání hokejové NHL podílel jednou asistencí na výhře Philadelphie 4:1 v Pittsburghu. V přímém souboji o triumf v kanadském bodování se Sidneym Crosbym ale svou ztrátu nijak nesnížil.

Kapitán Penguins byl totiž autorem jediného gólu svého týmu a před Voráčkem, jenž má na čtvrtém místě tabulky produktivity stejný počet 77 bodů jako druhý Alexandr Ovečkin, má stále náskok tří bodů.

Právě Crosby ve 4. minutě otevřel skóre a vstřelil 300. gól v NHL. Ještě do první přestávky ale vyrovnal Vincent Lecavalier a v polovině druhé třetiny dostal Flyers poprvé do vedení Brayden Schenn. Tentýž hráč pak hned v první minutě třetího dějství zvýšil na 3:1, když v přesilové hře usměrnil do branky Voráčkovu střílenou přihrávku. Za dalších pět minut přidal čtvrtý gól Carlo Colaiacovo.

Pittsburg umí Letce vyhecovat

Letci tak potvrdili, že si jim v nové hale Pittsburghu náramně daří. Od sezony 2010/11, kdy bylo Conson Energy Center otevřeno, zde vyhráli 13 z 16 zápasů, z toho 11 v základní části soutěže. "Pittsburgh je tým, který nás umí vyhecovat k maximálnímu výkonu. Rádi proti němu hrajeme, v téhle hale se cítíme tak trošku jako doma," řekl trenér vítězů Craig Berube.

Zároveň ale platí, že Flyers jsou oblíbeným soupeřem Crosbyho. Lídr Penguins vstřelil Philadelphii 31 ze svých 300 gólů v NHL, proti žádnému soupeři jich nedal víc. "Je hezké dosáhnout na takovou metu. Ale bylo by to mnohem hezčí, kdybychom vyhráli. Vítězství mě zajímají víc než počty gólů," prohlásil Crosby, který si může spravit chuť v dalším vzájemném souboji hned v neděli, tentokrát na ledě Philadelphie.

"Myslím, že to bude vyhecovanější a tvrdší souboj než dnes. Tyhle dva týmy se nemají moc rády a jsem si jistý, že Penguins budou chtít v neděli vyhrát za každou cenu," uvedl Schenn. "Pittsburgh je těžký soupeř, ale z nějakého důvodu nám to proti nim vždy jde. Dnes jsme podali opět velmi dobrý týmový výkon," dodal autor dvou gólů Flyers.

Kačeři třetí rok po sobě vyhráli divizi

Jednu asistenci si ve středu připsal také další český útočník Tomáš Fleischmann, jenž přispěl k výhře Anaheimu 5:1 nad Edmontonem. Kačeři si tak třetí rok po sobě zajistili prvenství v Pacifické divizi a se 107 body zatím vládnou i celé NHL. Druzí New York Rangers mají o čtyři body méně, ale tři zápasy k dobru.

Zbývá také vyřešit otázku, kdo letos skončí v lize poslední. Spodní příčka zatím patří Buffalu, které v souboji dvou celků z chvostu Východní konference otočilo zápas s Torontem z 1:3 na 4:3. Sabres tak ztrácejí dva body na předposlední Arizonu, oběma týmům zbývá odehrát pět zápasů.

Výsledky NHL:

Buffalo - Toronto 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 7. Dalpe, 34. Hodgson, 42. Moulson, 44. M. Ellis - 17. Brewer, 21. Van Riemsdyk, 34. Kadri. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. M. Ellis, 2. Gionta, 3. Larsson (všichni Buffalo).

Anaheim - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: 4. Beauchemin, 10. Thompson, 29. Perry (Fleischmann), 33. Despres, 46. Cogliano z trestného střílení - 38. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.174. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Beauchemin (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Philadelphia 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 4. Crosby - 33. a 41. Schenn (na druhou Voráček), 18. Lecavalier, 46. Colaiacovo. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.664. Hvězdy utkání: 1. Schenn, 2. Lecavalier, 3. Colaiacovo (všichni Philadelphia).

San Jose - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky: 37. Hannan, 49. Tierney, 51. Marleau, 56. Couture, 57. Scott - 49. Duchene. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Stalock, 2. Hannan, 3. Tierney (všichni San Jose).