Voráček díky dvěma asistencím už vede produktivitu Čechů

23. 10. 2014 6:38
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček se ve středečním utkání NHL podepsal dvěma asistencemi pod výhru Philadelphie 5:3 v Pittsburghu.

Kladenský odchovanec v obou případech získal kotouč u hrazení, přihrál ho Claudeu Girouxovi, jenž našel skórujícího hráče. Voráček se tím dostal do čela produktivity českých hokejistů, když má na kontě dvě branky a sedm přihrávek.

Hokejisté Washingtonu prohráli na ledě Edmontonu 2:3 a poprvé v sezoně nebodovali. Základ úspěchu domácích bylo ubránění kanonýra Alexandra Ovečkina. Capitals brankami obránců Johna Carlsona a Mikea Greena reagovali na úvodní gól soupeře, ale Oilers v prostřední třetině dvěma góly zápas otočili a těsné vedení i přes střeleckou převahu hostí (34:20) udrželi.

Podruhé v sezoně dostal šanci chytat Michal Neuvirth, který s Buffalem prohrál v Anaheimu 1:4. Český brankář kryl 30 z 33 střel a na ledě nejlepšího týmu Západní konference dlouho živil naději Sabres na bodový zisk. Ještě v 57. minutě byl stav jen o gól, ale pak Corey Perry dvěma zásahy zkompletoval hattrick. Kanadský útočník uzavřel skóre trefou při power play do prázdné branky.

Kvůli útoku střelce v Ottawě byl odvolán zápas mezi domácími Senators a Torontem. Na všech třech stadionech, kde se ve středu NHL hrála, vyjádřili kanadské metropoli podporu minutou ticha, nebo zpěvem kanadské hymny.

Maskovaný střelec vyzbrojený útočnou puškou ve středu kolem poledne místního času (večer SELČ) nejprve smrtelně zranil vojáka držícího stráž u válečného památníku. Poté se strhla divoká přestřelka i v nedaleké budově parlamentu, kde v té chvíli zasedala vláda. Ozbrojeného muže tam usmrtil člen čestné stráže.

NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)

Branky: 4. Spaling, 29. Dupuis, 58. Goc - 10. Streit (Voráček), 14. Bellemare, 47. Umberger (Voráček), 49. Read, 60. Couturier. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.661. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Umberger (oba Philadelphia), 3. Spaling (Pittsburgh).

Edmonton - Washington 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky: 7. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 37. Nikitin - 11. Carlson, 25. Green. Střely na branku: 20:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Scrivens (oba Edmonton), 3. Green (Washington).

Anaheim - Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 9., 58. a 59. Perry, 30. Kesler - 55. Ennis. Střely na branku: 34:23. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 16.067. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Andersen, 3. Lindholm (všichni Anaheim)