Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistryň s Casalmaggiore

25. 11. 2015 22:37
Volejbalistky Prostějova po polovině základní části Ligy mistryň zatím nezískaly ani set. Dnes prohrály ve třetím kole v Itálii s týmem Casalmaggiore 0:3.
Fanoušci volejbalistek Prostějova.
Fanoušci volejbalistek Prostějova. | Foto: Lukáš Drštička

Cremona - Volejbalistky Prostějova prohrály ve třetím kole Ligy mistryň v Itálii s týmem Casalmaggiore 0:3 po setech 20:25, 16:25 a 21:25. V tabulce skupiny C zůstaly české mistryně bez bodového zisku na posledním čtvrtém místě. Po polovině základní části soutěže zatím hráčky Prostějova nezískaly ani set.

"Dalo se uhrát více. Měli jsme dobrý příjem podání, ale nedokázali jsme se soupeřkám vyrovnat útokem, zápas jsme si prohráli špatnými bloky. Italský tým byl šikovnější a vynikal i lepší volejbalovou technikou," řekl ČTK trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada.

V úvodním dějství dokázaly držet svěřenkyně trenéra Miroslava Čady se soupeřkami krok pouze do stavu 4:4. V dalším průběhu už nestačily čelit útočnému tlaku domácího týmu, který bodovou šňůrou 10:1 získal rozhodující náskok.

Ve druhém setu prostějovské volejbalistky zlepšily obranu na síti a vyrovnanou partii tentokrát udržovaly mnohem déle. Jenže koncovka setu se odehrála zcela v režii domácího týmu, který vzal Hanačkám naději sérií šesti bodů.

Nejlepší výkon odvedly české mistryně ve třetím setu, v němž přidaly do svého rejstříku i důraznější zakončení a získaly až čtyřbodové vedení. Přesto byla koncovka opět jednoznačnou záležitostí italského celku, který za 76 minut proměnil druhý mečbol a ve skupině si připsal první tříbodové vítězství.

Nejlepší hráčkou Prostějova byla šestnáctiletá kubánská smečařka Melissa Vargasová, která si připsala 16 bodů. "Minulý zápas proti Istanbulu hrála lépe. Tentokrát hodně útočila a také dost kazila," dodal Čada.