Volejbalistky prohrály v semifinále Grand Prix s Nizozemskem

1. 8. 2015 17:24
V neděli Češky čeká utkání o třetí místo s poraženým z druhého semifinálového duelu Polsko - Portoriko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: cev.lu

Lublin - České volejbalistky podlehly v semifinále turnaje Final Four Grand Prix druhé divize Nizozemsku 0:3. V neděli je čeká utkání o třetí místo s poraženým z druhého semifinálového duelu Polsko - Portoriko. Dnešní prohrou ztratil český tým naději na start v první divizi, kam postoupí vítěz turnaje v polském Lublinu.

Přitom české volejbalistky začaly slibně. V prvním setu si udržovaly dvoubodový náskok. Zvrat přišel v závěru sady. Svěřenkyně italského trenéra Carla Parisiho vedly ještě 21:20, ale pak zcela vypadly z herního rytmu. Po nepřesných útocích umožnily Nizozemkám získat pět bodů v řadě.

Nevydařená koncovka poznamenala výkon českých hráček ve druhém setu. Zápolily se zakládáním útoků, pokulhávala i hra na síti. Jen s obtížemi se dostávaly do hry. Výpadek nezastavila ani častá střídání. Nizozemky v této fázi zápas ovládly a dovolily soupeřkám získat pouhých 14 bodů.

Až ve třetím setu se postupně české hráčky vzpamatovaly a srovnaly krok. V dramatické koncovce odvrátily první mečbol a vybojovaly si setbol. Poslední slovo ale patřilo zkušenějším volejbalistkám Nizozemska, které vyhrály třetí sadu 27:25.