Plzeň remizovala s Jihlavou. Titul je ztracený, tvrdí Uhrin

Aktualizováno 13. 4. 2014 18:55
Viktoria Plzeň potřetí během čtrnácti dnů narazila na fotbalovou Jihlavu a podruhé ji nedokázala porazit.
Petr Rada s Jihlavou na jaře září, vyšlápl si i na úřadujícího šampiona.
Petr Rada s Jihlavou na jaře září, vyšlápl si i na úřadujícího šampiona. | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Potřetí během posledních dvou týdnů se utkali fotbalisté Jihlavy s úřadujícím šampionem Gambrinus ligy z Plzně, a podruhé jej dokázali obrat o body.

Jenže zatímco středeční výhra 3:2 v odvetě čtvrtfinále poháru Viktorii mrzet nemusela, protože stejně slavila postup, dnešní remíza 1:1 jí patrně připravila o poslední naději na obhajobu titulu, a tím i účast v Lize mistrů.

Po včerejším vítězství Sparty v derby a dnešním zaváhání Viktorie totiž náskok Letenských na úhlavního rivala narostl šest kol před koncem na deset bodů (tabulka viz zde).

"O titulu už je rozhodnuto, ale to bylo už dávno. Přesto jsme nechtěli, aby nám Sparta znovu odskočila, i když jsme se rozhodli trochu změnit sestavu. I tak jsme ale měli dostatek šancí, které musíme proměňovat, ale to se nám nepovedlo. Jihlava nás za to potrestala po brejku, když jsme udělali chybu na půlce a zbytečně jsme ztratili míč. Chtěl jsem, aby si vytížení hráči odpočinuli a chtěl jsem vidět hráče, kteří tolik nehrají. Navíc Procházka nemohl hrát kvůli nemoci," prohlásil po zápase kouč Západočechů Dušan Uhrin mladší.

V dalších nedělních zápasech Mladá Boleslav deklasovala 5:1 Znojmo a Dukla vyhrála v Jablonci 3:1.

Zas ten Harba

Dlužno ovšem dodat, že remíza byla z pohledu vývoje dnešního utkání zasloužená. V prvním poločase sice gól nepadl, ale jak domácí Kovařík, jenž nastřelil tyč, tak na druhé straně Harba mohli klidně skóre otevřít.

První branka padla po pouhých 18 sekundách druhé půle, když kombinaci Viktorie zakončil Michal Ďuriš. Ten o pár minut později mohl navýšit už na 2:0, ale jeho dorážku Jan Hanuš pokryl.Následně už se dostala do šancí opět Vysočina, která mohla vyrovnat už po rohu v 55. minutě, ale její dvě šance vychytal Matúš Kozáčik.

Definitivní razítko na výhru Plzně poté mohl přidat Tomáš Wágner, ale sám tváří v tvář Hanušovi selhal. A tak zákonitě přišla branka na druhé straně. Jihlavský muž jara Haris Harba totiž v 83. minutě nacentroval do vápna a Muris Mešanovič hlavičkou vyrovnal.

Boleslav zvyšuje náskok

Čtyřiadvacáté kolo pomohlo také Mladé Boleslavi, která má díky prohrám Teplic a Liberce na třetím místě tabulky čtyřbodový náskok.

Na rozdíl od svých soků totiž Středočeši v tomto kole nezaváhali a deklasovali Znojmo 5:1. Po dvou trefách si připsali Jasmin Ščuk a Lukáš Magera, jednou se prosadil Štěpán Koreš.

V druhém odpoledním zápase přerušila Dukla sérii tří porážek v řadě když vyhrála 4:1 v Jablonci. Dvakrát se v tomto zápase prosadil Tomáš Berger, jednou Jakub Mareš a Zbyněk Pospěch. Za Jablonec skóroval jen Tomáš Jablonský.

Kolo uzavře zítřejší dohrávka mezi Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno.

24. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 46. Ďuriš - 82. Mešanovič. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Jiřík. ŽK: Limberský, Hejda - Vepřek, Krejčí, Kučera. Diváci: 10.846.

Sestavy:

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Ďuriš (72. Kolář), Bakoš (62. Štípek), Kovařík - Wágner (83. Tecl). Trenér: Uhrin ml.

Jihlava: Hanuš - Mikula (56. Mešanovič), Krejčí, Šourek, Vepřek - Kukol (88. Karlík), Koloušek, Jánoš, Kučera, Vaculík (49. Kosak) - Harba. Trenér: Rada.

FK Mladá Boleslav - 1. SC Znojmo 5:1 (2:1)

Branky: 34. a 68. z pen. Ščuk, 63. a 70. Magera, 19. Koreš - 37. Vašíček. Rozhodčí: Marek - Štěrba, Hock. Bez karet. Diváci: 3159.

Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Dosoudil, Bořil - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel (80. Bartl), Magera, Koreš (84. Mehanovič) - Šultes (68. Štajner). Trenér: K. Jarolím.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Jonov, Odehnal, Mudra - Gál-Andrezly, Lacko, R. Buchta (79. Haurdič), Cihlář (68. Crnkič) - Reljič, Vašíček (89. Diarrassouba). Trenér: Kalvoda.

Baumit Jablonec - Dukla Praha 1:4 (1:2)

Branky: 22. T. Jablonský - 29. z pen. a 69. Berger, 1. Mareš, 90.+3 Pospěch. Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Mokrusch. ŽK: Vrzal, Loučka - Mareš, Romera, Rada. Diváci: 2058.

Sestavy:

Jablonec: Valeš - Eliáš, J. Štochl, Beneš, Vrzal (46. Čížek) - Kopic, Loučka, Novák, T. Jablonský (78. Doležal) - Třešňák, Fantiš (46. M. Hubník). Trenér: Skuhravý.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Hlinka, Koval (85. Ouedraogo), J. Marek (63. Pospěch), Marek Hanousek - Mareš (88. Engelmann), Berger. Trenér: Kozel.

1. Sparta 24 20 4 0 57:13 64
2. Plzeň 24 16 6 2 54:18 54
3. Mladá Boleslav 24 12 7 5 48:26 43
4. Teplice 24 11 6 7 45:28 39
5. Liberec 24 11 5 8 29:35 38
6. Dukla 24 9 7 8 29:27 34