reklama

VIDEO Ukrajinská křivda a dvojnásobná chyba rozhodčích

Praha - V posledním zápase skupiny D letošního Eura bojovali fotbalisté Ukrajiny a Anglie v přímém souboji o postup do čtvrtfinále. Z vítězství 1:0 se radovali hráči ostrovního království, domácí ale cítili křivdu.

Proč? V 62. minutě totiž dopravil Mark Děvič míč do anglické sítě, když kulatý nesmysl vykopával evidentně zpoza brankové čáry stoper John Terry. Sudí branku ale neuznali, Ukrajinci se vyrovnání na 1:1 nedočkali a do play off postoupili Angličané zásluhou tredy Wayna Rooneyho.

Jenže při této situaci chybovali rozhodčí hned dvakrát. K vyvrcholení celé akce již nemuselo dojít, kdyby pomezní správně odmával ofsajdové postavení Artěma Milevského, který Děvičovi do gólové šance přihrával.

Celá situace tak rázně ukázala, že sice více párů očí více vidí, ale že ani pět rozhodčích není neomylných. Do schválení zavedení videa ve fotbale v tu chvíli zbývaly tři týdny...

Antonín Vavrda - 1. 7. 2012 0:04

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama