reklama

VIDEO Tak funguje černý trh na MS. Hala prázdná a vydělává

Podívejte se v naší videoreportáži, jak funguje trh černých vstupenek na tak velké akci, jako je hokejové mistrovství světa.  Podívejte se v naší videoreportáži, jak funguje trh černých vstupenek na tak velké akci, jako je hokejové mistrovství světa. Adam Sušovský

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Černý trh se vstupenkami na hokejovém mistrovství světa funguje a vydělává, i když je zájem o zápasy, vzhledem ke kapacitě haly, minimální. 

Ve Stockholmu se před arénou Globen, kde své zápasy základní skupiny hraje i česká reprezentace, uživí hned několik desítek překupníků. Vydělávají i na zápasech, které arénu pro třináct tisíc lidí nezaplní ani z poloviny.

Jde o organizovaný gang, který má na hokejových šampionátech v tomhle byznysu monopol. Úplně stejná skupina ovládala černý trh i na všech předešlých šampionátech po celé Evropě. Mohli jste ji vidět třeba v Bratislavě nebo před patnácti lety na šampionátu ve Švýcarsku.

Skupina sice vydělává nelegálním způsobem, ale stará se třeba o to, aby se na trhu neobjevily lístky falešné.

Podívejte se v naší videoreportáži, jak si vstupenku koupit a jak vůbec černý trh na tak velké akci funguje. 

Nám se třeba podařilo cenu vstupenky na zápas Norsko-Dánsko usmlouvat na polovinu její oficiální ceny. Překupníci totiž od svých zdrojů získávají lístky zadarmo, takže se nákup u nich mnohdy vyplatí. 

Nemluvíme ale o případech, kdy je aréna beznadějně vyprodaná. V takovou chvíli si ještě za hokejový zážitek výrazně připlatíte.

Adam Sušovský - 6. 5. 2013 5:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (blogy@aktualne.cz)

reklama