VIDEO Sudího při penaltě museli chránit těžkooděnci

8. 9. 2013 15:27
Při sobotním utkání brazilské ligy museli rozhodčího před divokými protesty fotbalistů ochránit policejní těžkooděnci.
Sudího v Brazílii museli před rozvášněnými hráči chránit policejní těžkooděnci | Video: youtube.com

Rio de Janiero - Při sobotním utkání brazilské ligy museli rozhodčího před fotbalisty ochránit policejní těžkooděnci. Sudí Jailson Macedo Freitas si jejich zásah vyžádal kvůli protestům hráčů Portuguesy proti nařízené penaltě a vyloučení záložníka Bruninha v zápase na hřišti Grémia.

Vše odstartovala penalta ve prospěch domácích, kterou sudí nařídil deset minut před koncem za stavu 2:2. Hráčům Portuguesy, jež v utkání prohrávala už 0:2, se totiž nelíbilo, jak si Kléber před pokutovým kopem postavil míč, a protestovali tak dlouho, až za to Bruninho dostal druhou žlutou kartu.

Vyloučení hostující fotbalisty ještě víc popudilo a Freitas proto přivolal na svou ochranu policisty, kteří kolem sudího vytvořili kordon. Hráči Portuguesy přesto v protestech pokračovali, až si za to vysloužil červenou kartu kapitán Valdomiro.

Situace se uklidnila po pěti minutách a Kléber z penalty rozhodl o vítězství Grémia 3:2. Jeho tým se posunul na druhé místo v tabulce s tříbodovou ztrátou na vedoucí Cruzeiro.