VIDEO Suárez oslavil návrat "angličanem" o tyč a soupeře

Sport youtube.com, Sport
10. 10. 2014 22:15
Uruguay remizovala v přípravném utkání v Saudské Arábii 1:1, když její gól zařídil navrátilec Luis Suárez, jehož střelu do tyče si srazil do vlastní sítě Fallatah.
Podívejte se na gól Uruguaye, na němž se významným způsobem podílel Luis Suárez | Video: youtube.com

Praha - Uruguayský útočník Luis Suárez si poprvé od kousnutí Itala Giorgia Chielliniho na mistrovství světa v Brazílii zahrál za národní tým, když jej Óscar Tabárez pozval na přípravné utkání v Saudské Arábii.

A hned se zásadním způsobem podílel na jediném gólu svého týmu. Zkraje druhého poločasu zakončil pohotovou ranou pěkně rozehranou standardní situaci. Trefil sice jen tyč, ale od ní se střela odrazila do domácího Fallataha, který přece jen míč do branky dostal.

Sedmadvacetiletý kanonýr sice může hrát přípravná utkání, v soutěžních duelech ale nebude národnímu týmu k dispozici ještě v dalších osmi zápasech. Přijde tak v příštím roce o start na Americkém poháru a o několik kvalifikačních zápasů o postup na mistrovství světa. Na klubové úrovni mu čtyřměsíční trest vyprší 24. října.

Výhru si však Jihoameričané nepřipsali, protože v poslední minutě vyrovnal na konečných 1:1 Hazází.

Výsledky přípravných fotbalových zápasů:

Mexiko - Honduras 2:0 (2:0)
Branky: 21. Hernández, 37. Alanís.

Saúdská Arábie - Uruguay 1:1 (0:0)
Branky: 90. Hazází - 47. vlastní Fallatah.

Omán - Kostarika 3:4 (1:2)
Branky: 27. Salá, 54. Sajábí, 59. Alí - 5. Saborío, 45.+2 Ruíz, 47. Bustos, 50. Ramírez.

Spojené arabské emiráty - Austrálie 0:0

Niigata: Japonsko - Jamajka 1:0 (1:0)
Branka: 16. vlastní Nosworthy.

Korejská republika - Paraguay 2:0 (2:0)
Branky: 27. Kim Min-u, 32. Nam Te-i.