Hrál Real ve dvanácti? Sudí mu odpustil penaltu

26. 11. 2014 23:26
Rozhodčí při utkání v Basileji několikrát pomohl Realu Madrid.
Basilej měla kopat penaltu a Real mohl dohrávat o desíti
Basilej měla kopat penaltu a Real mohl dohrávat o desíti | Foto: Reuters

Basilej - Srbského rozhodčího Milorada Mažiče si budou v Basileji asi dlouho pamatovat. Dost možná hráče domácího klubu okradl o velmi cenný bod v Lize mistrů proti Realu Madrid, který středeční utkání vyhrál ve Švýcarsku 1:0.

V 57. minutě totiž domácí Gashi trefil ruku Sergia Ramose, který ji měl daleko od těla a tečoval tím balón na roh. Ten rozhodčí nařídil, ale penaltu nikoli.

To ale nebyla jediná situace, kdy Mažič pomohl Realu. Už v prvním poločase si po dvou faulech na Gonzaleze říkal Ramos o dvě žluté, dostal ale jen jednu a druhý zákrok vůbec nebyl odpískán.

Těsně po přestávce zase Coenträo v zápalu zabodl hřebíky kopaček do rozkroku Emoboly a i tady se dala vytáhnout červená místo žluté.

Real tak udržel jednogólové vedení a zápas vyhrál.