VIDEO Gól Lamparda viděl celý svět. Jen sudí nikoliv

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
1. 7. 2012 0:01
Nejkontroverznější branka posledních let.
Gól Lamparda v osmifinále MS 2010 proti Německu, který ale rozhodčí neuznali | Video: Aktuálně.cz

Praha - Neuznaná branka, která posunula diskuzi o použití videa při sporných gólových situacích do jiné dimenze.

Angličan Frank Lampard v osmifinále mistrovství světa 2010 proti Německu minutu po snížení Upsona na 1:2 napálil na Neuerovu branku dělovou kouli, který otřásla břevnem. Míč se následně evidentně odrazil zpoza brankové čáry zpět do hřiště.

Jenže to, co viděl celý fotbalový svět jak na Free Stadium v Bloemfonteinu i u televizních obrazovek nepostřehli ti nejdůležitější - hlavní sudí Jorge Larrionda z Uruguaye a jeho asistenti. Místo vyrovnání tak Němci ve druhém poločase dorazili rozhozené ostrovní hráče dalšími dvěma góly.

Kdo ví, třeba zapracovala boží odpovědnost o pár dnů později, právě proti Uruguayi nastoupili právě Němci v boji o třetí místo a souboj po velké bitvě vyhráli 3:2...