VIDEO Gebre Selassie začal v Německu gólem, Brémy ale padly

24. 8. 2012 23:03
Zápas Borussie Dortmund - Werder Brémy, gól Thea Gebre Selassieho v čase od 2:15 minuty.

Dortmund - Český fotbalista Theodor Gebre Selassie ve své bundesligové premiéře vstřelil gól, Werder ale v zahajovacím duelu 50. ročníku soutěže prohrál na hřišti obhájce titulu Dortmundu 1:2.

Reprezentační obránce svým gólem v 75. minutě reagoval na úvodní trefu Marka Reuse na 1:1, ovšem šest minut po gólu Gebre Selassieho rozhodl o výhře domácích další domácí útočník klenot Mario Götze.

Gebre Selassiemu se kolena nerozklepala

Gebre Selassie nastoupil před 80 645 diváky na vyprodaném stadionu v Dortmundu na pravém kraji obrany a vedl si dobře. V 11. minutě ale jen sledoval, jak na druhé straně hřiště chyboval spoluhráč Aleksandar Ignjovski a nová posila Dortmundu z Mönchengladbachu Marco Reus otevřela skóre.

Premiérový bundesligový zásah Gebre Selassieho přišel čtvrt hodiny před koncem. Rakušan Marko Arnautovic získal odražený míč po přetaženém centru z druhé strany, kdy domácí obrana v domnění, že kulatý nesmysl přešel brankovou čáru, přestala na chvíli hrát.

Český obránce se prosadil hlavou

Rakouský záložník následně malého zaváhání hráčů ve žlutých dresech využil, z pravé strany odcentroval na třebíčského rodáka, který na bližší tyči hlavou míč trknul na zadní mimo dosah gólmana Weidenfellera. Ten se po míči jen nešťastně podíval.

Naděje Brém na cennou remízu netrvaly dlouho. Již za šest minut se po přihrávce Roberta Lewandowského prosadil střídající Götze, který byl v té době na hřišti pouhé tři minuty.