VIDEO Dvě trefy Messiho: dělová dorážka a úchvatný přímák

25. 6. 2014 21:52
Lionel Messi vstřelil proti Nigérii dva góly a se čtyřmi trefami se dotáhl na čelo tabulky střelců šampionátu.
Podívejte se na Messiho góly proti Nigérii | Video: youtube.com

Praha - Zatímco na minulém mistrovství světa v JAR se Lionel Messi snažil vstřelit gól marně, letos v Brazílii v této herní disciplíně exceluje.

Brankově se argentinský kanonýr prosadil v obou úvodních duelech a své skvělé rozpoložení potvrdil i proti Nigérii. K vítězství 3:2 v posledním duelu základní skupiny přispěl dalšími dvěma zásahy a se čtyřmi trefami se dotáhl na čelo tabulky střelců, které zatím se čtyřmi góly vévodil Brazilec Neymar.

Poprvé se Messi prosadil už ve 3. minutě, když dělovou ránou dorazil předchozí neúspěšný pokus Ángela di Maríi. Na konci prvního poločasu pak zvyšoval na 2:1 skvěle zatočeným přímým kopem.

Ani jeho dvě trefy by však na vítězství nestačily. Stejnou porcí se totiž blýskl nigérijský záložník Ahmed Musa. Rozhodl tak až Marcos Rojo v 50. minutě.

"Viděli jsme dnes dobrou Argentinu, ale chceme ukázat ještě víc. Soupeř hrál také velmi dobře. Odstranili jsme několik nedostatků v defenzivě, přesto jsme inkasovali dvě branky, to je škoda," řekl po utkání ne úplně spokojený Messi.

"Je to zatím trochu komické mistrovství světa s komickými výsledky. Musíme zůstat klidní a pracovat dál na našem snu. Do dalšího zápasu se ještě zlepšíme a plně využijeme náš potenciál," vzhlíží argentinská opora k osmifinále, v němž Jihoameričané narazí na druhý celek ze skupiny E.