reklama

VIDEO Ostudní sudí dle Eliáše pokazili rozhodující finále

Los Angeles / Praha - Klíčovým momentem šestého finále Stanley Cupu mezi Los Angeles Kings a New Jersey Devils se stal hit Stevena Berniera na Roba Scuderiho v 11. minutě zápasu, který rozhodčí posoudili jako naražení na hrazení a útočníkovi hostí dali trest 5 minut + do konce utkání.

Kings příležitosti využili více než skvěle. V dlouhé přesilovce vstřelili tři branky a de facto rozhodli o svém vítězství. Už během zápasu se ale na internetových diskuzích rozhořela debata. Byl to faul nebo nebyl?

Někteří diskutující se přiklánějí na stranu rozhodčí a poukazují na zbytečnost zákroku útočníka Devils, jiní se staví na stranu Berniera. Podle nich se sedmadvacetiletý Kanaďan ničím neprovinil, Scuderiho sice dohrál tvrdě, ale s rukama u těla, bruslemi na ledě a bez ataku na hlavu soupeře. Scuderi si nejvíce ublížil nárazem o mantinel, který mu doslova nafackoval.

Spoluhráči se postavili za Berniera

"Tohle jeho hra, celou sezónu hraje tvrdě... Jsem si jistý, že se nyní cítí hrozně, ale celý tým stojí za ním," postavili se "Ďáblové" za Berniera ústy gólmana Martina Brodeura. "Na to, co se stalo, se mě zeptejte tak za týden," nechtěl incident rozsáhleji komentovat ani kouče Devils Peter DeBoer.

Naopak český forvard Devils Patrik Eliáš se vyjádřil velice jasně. "Je neuvěřitelné, co dnes předvedli rozhodčí. Je to ostuda, kolik chyb udělali a jak tím ovlivnili celý zápas. Tohle by se ve finále Stanley Cupu opravdu stávat nemělo," uvedl na svých internetových stránkách.

Kritice Eliáše údajně nahrává i fakt, že k naprosto stejnému zákroku (navíc bez kotouče), za který byl vyloučen Bernier, došlo pět vteřin před tím uprostřed hřiště u střídaček, kdy domácí Jarret Stoll zezadu najel do Stephana Gionty.

V tu chvíli ale píšťalky v ústech zkušených arbitrů O´Rourka a Rooneyho zůstaly němé. Rozezněly se až o pár okamžiků později. Oprávněně?

Antonín Vavrda - 12. 6. 2012 11:15 aktualizováno

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama