VIDEO Arsenalu chyběl gól k senzaci, Rosický skóroval

6. 3. 2012 22:37
Kromě AC Milán postoupila i Benfica Lisabon
Tomáš Rosický střílí gól do sítě AC Milán.
Tomáš Rosický střílí gól do sítě AC Milán. | Foto: Reuters

Londýn - Jeden jediný gól chyběl fotbalistům Arsenalu, aby v osmifinále milionářské Ligy mistrů dotáhli zdánlivě beznadějný výsledek 0:4 z prvního utkání proti AC Milán.

Gunners nastříleli italskému mistru již v první půli tři branky, ve druhé části ovšem kýžený čtvrtý gól vstřelit nedokázali. Senzace se nekonala a po výsledku 3:0 tak postupují do čtvrtfinále soutěže Rossoneri.

V dresu Arsenalu se střelecky prosadil český záložník Tomáš Rosický, který odehrál celých devadesát minut.

Plzeňský zázrak? Ne, Vrbův um. Vydělal stamiliony
VIDEO Rosický se trefil, Arsenal rozdrtil Tottenham

Ve 26. minutě zvyšoval kapitán reprezentace přízemní střelou placírkou na 2:0. První gól dal v 7. minutě stoper Koscielny a krátce před poločasem zvyšoval již na 3:0 z penalty kanonýr Robin van Persie.

Obrovská šance Van Persieho.
Obrovská šance Van Persieho. | Foto: Reuters

Na Emirates Stadium panovala fascinující atmosféra a domácí fanoušci věřili, že "kanonýři" dokáží jako vůbec první tým v historii Ligy mistrů zvrátit čtyřgólovou ztrátu z prvního duelu.

Rosický vystupoval v roli dispečera a zahrál výborný zápas. Po jedné z jeho akcí se také zrodila obrovská šance van Persieho, která se ukázala být klíčovým momentem. Nizozemský střelec dorážel z malého vápna Gervinhovu střelu, tisíciprocentní šanci ovšem famózně chytil brankář Abbiati.

I AC Milán mohl vstřeleným gólem duel definitivně rozhodnout. Proti stejně tutové šanci Nocerina ovšem brilantně zasáhl polský gólman Szczesny.

Do čtvrtfinále postoupila také Benfica Lisabon, která na domácím stadionu porazila 2:0 Zenit Petrohrad. Ruský tým si přitom do odvety přivezl nadějnou výhru 3:2 z domácího utkání.

Benfica však v odvetě byla lepším týmem a udeřila dvakrát v nastavených časech obou poločasů. První gól vstřelil urugayský pravý bek Maxi Pereira, kterému ve vápně nezištně patičkou připravil snadnou pozici Belgičan Axel Witsel. V závěru pečetil postup portugalského týmu Oliveira.

Podívejte se na gól Tomáše Rosického v utkání proti AC Milán:

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Benfica Lisabon - Petrohrad 2:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Maxi Pereira, 90.+3 Oliveira. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 45.000. První zápas: 2:3, postoupila Benfica.

Arsenal - AC Milán 3:0 (3:0)
Branky: 7. Koscielny, 26. Rosický, 42. Van Persie z pen. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 59.000. První zápas: 0:4, postoupil Milán.