Veterán Zavadil rozhodl o důležité výhře Brna nad Olomoucí

14. 4. 2014 18:57
Zbrojovka na domácí půdě zdolala Olomouc a svého soupeře předstihla v tabulce Gambrinus ligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Brno - Do velmi složité situace se šest kol před koncem Gambrinus ligy dostává Sigma Olomouc. Hanáci podlehli v dohrávce 24. kola Brnu na jeho hřišti 0:2 a na předposlední Bohemians mají náskok pouhých dvou bodů.

O výhře Zbrojovky rozhodl přímý volný kop veterána Pavla Zavadila. Výsledek ještě v nastaveném čase pečetil střídající Jan Malík. Brno se díky výhře dostalo v tabulce o bod před Sigmu.

Utkání bylo v úvodu druhé půle kvůli bouřce a krupobití na devět minut přerušeno. Brňané z posledních osmi domácích zápasů pošesté vyhráli, podlehli pouze Plzni.

Brňané vsadili od začátku na ofenzivní hru. Na hrotu útoku se objevil uzdravený Kroupa, nahradil nejlepšího střelce týmu Markoviče, který si na předzápasovém tréninku natrhl sval.

Brno mělo spoustu šancí

Územní převaha vynesla Zbrojovce i několik slibných šancí, jenže v zakončení domácí hráči potvrdili svou největší jarní slabinu. V 7. minutě Fischer přehodil lobem olomouckou branku, vzápětí gólman hostů Zlámal zlikvidoval po Zavadilově trestném kopu hlavičku Skaláka. Sigma postupně zpřesnila hru zadních řad a srovnala krok, v útoku ale nebezpečná nebyla.

V závěru poločasu domácí fotbalisté opět dvakrát zahrozili. Ve 40. minutě trefil Hyčka po Zavadilově trestném kopu tyč a hned z další akce, kterou založili Zavadil se Skalákem, se dostal míč před volného Kroupu. Hrozící nebezpečí však odvrátil včasným vyběhnutím Zlámal, jenž stačil míč vyrazit.

Olomoucký kouč Psotka se v poločase pokusil zvýšit útočnou sílu Sigmy, místo nevýrazného Rolince zařadil na hrot útoku Depetrise. V 54. minutě se nad stadionem přehnala bouře provázená deštěm, silným větrem a kroupami. Rozhodčí Nenadál utkání na devět minut přerušil a hráče poslal do šaten.

Zavadil našel skulinu ve zdi

Po neplánované přestávce získali Brňané územní převahu a zužitkovali ji v 70. minutě, když Houska těsně za hranicí trestného území fauloval pronikajícího Fischera. Z přímého kopu našel Zavadil skulinu ve zdi, rozšířené o několik domácích hráčů, a na jeho střelu k tyči olomoucký brankář nedosáhl.

Olomouc se dostala k útočnějšímu pojetí až v posledních deseti minutách, kdy se domácí zatáhli do obrany. Jenže v nastavení přidal druhý gól po necelé minutě pobytu na hřišti střídající Malík, který po protiútoku a Paškově centru hlavou definitivně pojistil vítězství Brna.

24. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 70. Zavadil, 90.+6 Malík. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Pašek - Dreksa, Varadi. Diváci: 2413.

Brno: Doležal - P. Buchta, Pernica, Schuster - Šisler, Fischer, Zavadil, Keresteš - Skalák (90.+5 Malík), Kroupa (76. Pašek), Hyčka (90.+7 Lutonský). Trenér: Kotal.

Olomouc: Zlámal - Zahradníček, Dreksa, Škerle, Javůrek - Varadi, Houska, Pospíšil, Navrátil (78. Falta), Schulmeister (90. Nepožitek) - Rolinc (46. Depetris). Trenér: Psotka.

1. Sparta 24 20 4 0 57:13 64
2. Plzeň 24 16 6 2 54:18 54
3. Mladá Boleslav 24 12 7 5 48:26 43
4. Teplice 24 11 6 7 45:28 39
5. Liberec 24 11 5 8 29:35 38
6. Dukla 24 9 7 8 29:27 34