Veselý jasně předčil Satoranského. Osobním rekordem i výhrou

11. 12. 2014 23:16
Šestnáct bodů, deset doskoků a tři bloky Jana Veselého pomohly k první porážce Barcelony v basketbalové Evropské lize.
Jan Veselý
Jan Veselý | Foto: ČTK/AP

Barcelona - Šestnáct bodů, deset doskoků a tři bloky Jana Veselého pomohly k první porážce Barcelony v basketbalové Evropské lize. V duelu nejlepších týmů skupiny C prohrál dosud suverénní lídr s Fenerbahce Istanbul 89:91 po prodloužení, Tomáš Satoranský dal v domácím mužstvu dva body.

Katalánský tým prohrál poločas o pět bodů, ale v třetí čtvrtině ztrátu smazal. V dramatické koncovce vyrovnal hostující Bjelica na 79:79 a v prodloužení kraloval Veselý, který se postaral o pět istanbulských bodů. Rozhodující koš pak vstřelil rovněž Bjelica.

Pro českého reprezentanta to byl nejlepší výkon v euroligové kariéře, když se dostal na index užitečnosti 28. Veselý v této statistice o bod překonal své maximum z roku 2010, kdy mu vyšel ještě v dresu Partizanu Bělehrad taktéž zápas proti Barceloně.

Evropská liga basketbalistů - 9. kolo:

Skupina B:

Cedevita Záhřeb - Maccabi Tel Aviv 71:82, Unicaja Málaga - CSKA Moskva 75:76 po prodl.

Skupina C:

FC Barcelona - Fenerbahce Istanbul 89:91 po prodl. (Satoranský 2 body, 1 doskok, 2 asistence - Veselý 16 bodů, 10 doskoků, 1 asistence, 3 bloky), Bayern Mnichov - Zhořelec 95:89, Milán - Panathinaikos Atény 66:64.

1. FC Barcelona 9 8 1 781:671 17
2. Fenerbahce Istanbul 9 7 2 756:706 16
3. Panathinaikos Atény 9 5 4 701:663 14
4. Milán 9 4 5 674:699 13
5. Bayern Mnichov 9 2 7 725:779 11
6. Zhořelec 9 1 8 677:796 10