Veselý a Rosol jsou na challengeru v Praze v semifinále

13. 6. 2014 17:00
Jiří Veselý je stejně jako Lukáš Rosol v semifinále Prague Open.
Jiří Veselý je stejně jako Lukáš Rosol v semifinále Prague Open. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ve formě hrající tenista Jiří Veselý postoupil po vítězství nad Španělem Rubenem Ramirezem Hidalgem dvakrát 6:2 do semifinále challengeru Prague Open.

Vítěz prostějovského challengeru Czech Open z minulého týdne si připsal osmou vítěznou dvouhru v řadě a navíc neztratil ani set. V semifinále je i turnajová jednička Lukáš Rosol.

Druhý nasazený Veselý získal v utkání s 208. hráčem světa Ramirezem Hidalgem, kdysi světovou padesátkou, od stavu 1:2 v prvním setu deset her za sebou. Pak sice prohrál servis, ale zápas o dvě hry později po hodině a půl ukončil přímým bodem z podání.

"Škoda toho konce, který jsem si tak zkomplikoval. To by se mi mohlo v dalších zápasech vymstít," řekl Veselý na webu turnaje a souhlasil, že podal nejlepší výkon v soutěži.

"Pořád to není ono, jsou tam ještě velké rezervy, ale nedělal jsem moc chyb. Snažil jsem se soupeře rozběhat a byla to správně zvolená taktika."

Veselý: Přijel jsem do Prahy vyhrát

Příštím soupeřem dvacetiletého Veselého (74. v žebříčku ATP) bude o tři roky starší čínský tenista Čang Ce (205.). "Čekám těžký zápas, ale doufám, že tu vítěznou sérii zase o kus natáhnu," věřil Veselý v účast ve finále.

"Vyhrál jsem v poslední době spoustu zápasů a přijel jsem, abych pravdu řekl, turnaj tady vyhrát."

Ve finále může teoreticky narazit na Rosola, kterého porazil v 1. kole French Open. Rosol je na antukovém turnaji na kurtech Sparty ve Stromovce nasazenou jedničkou, ve čtvrtfinále porazil Itala Lorenza Giustina 7:6 a 6:2.

Jeho soupeřem v semifinále bude Švýcar Michael Lammer, který postoupil z kvalifikace.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Rosol (1) - Giustino (It.) 7:6 (7:3), 6:2, Veselý (2) - Ramirez Hidalgo (Šp.) 6:2, 6:2, Lammer (Švýc.) - Marcora (It.) 6:4, Ce Čang (Čína) - Diez (Kan.) 6:1, 6:2.

Semifinálové dvojice: Rosol - Lammer, Veselý - Čang Ce.