26. 4. 2015 15:48
Český tenista Jiří Veselý v Bukurešti na turnajový triumf nedosáhl.
Jiří Veselý.
Jiří Veselý. | Foto: Dalibor Sosna

Bukurešť - Český tenista Jiří Veselý své druhé finále na okruhu ATP v kariéře ve druhý triumf nepřetavil. Po lednovém triumfu v Aucklandu dnes v Bukurešti nestačil na Španěla Guillerma Garciu-Lopeze, s nímž ve vyrovnané a krásné bitvě prohrál dvakrát 6:7.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Jednadvacetiletý Veselý přesto opět dokázal, že je skutečnou hvězdou budoucnosti. V žebříčku se v pondělním vydání posune zřejmě na pětatřicátou pozici a stane se novou českou dvojkou.

García získal pátý titul a první v Bukurešti poté, co před dvěma lety podlehl ve finále Lukáši Rosolovi. Toho letos vyřadil ve čtvrtfinále.

Vstup do prvního vzájemného duelu na ATP Tour proti Garcíovi Veselému nevyšel. Brzy prohrával 0:3, nicméně pak setřásl nervozitu a srovnal na 4:4. Za stavu 6:5 poté dokonce podával na zisk sady a vypracoval si dva setboly, ale jednatřicetiletý Španěl oba odvrátil a vynutil si tie-break.

Drama na konci druhého setu

Ve zkrácené hře byl Veselý dva míče od zisku setu, od stavu 5:3 však neuhrál ani jeden míč a García zvítězil 7:5.

Druhý set po výměně brejků v třetím a čtvrtém gamu jednoznačně směřoval do dalšího tie-breaku. V pěti gamech od stavu 4:3 se pouze Veselému podařilo uhrát jeden míček při soupeřově podání, zbytek byly čisté hry.

Zato zkrácená hra přinesla drama. García vedl 6:4 a měl první dva mečboly, Veselý je však stejně jako postupně další tři aktivní hrou s přechody k síti odvrátil. Sám měl dvě šance na zisk sady, ale setboly neproměnil. Zápas při šestém Španělově mečbolu ukončil bekhendem do autu.