20. 11. 2014 20:29
Třinec vyhrál v předehrávce 22. kola extraligy na ledě Hradce Králové 5:1.
Třinec má v čele tabulky už pětibodový náskok
Třinec má v čele tabulky už pětibodový náskok | Foto: Tomáš Liška

Praha - Hokejisté Třince navýšili své vedení v čele extraligové tabulky, když v předehrávce 22. kola vyhráli na ledě Hradce Králové vysoko 5:1. Lídr soutěže má před druhým Litvínovem náskok pět bodů.

Hradec potvrdil, že na Třinec v této sezoně neumí. Na jeho stadionu utrpěl potupný šestigólový debakl a také ve vlastním prostředí se mu nedařilo. Skončila tak jeho vítězná domácí sedmizápasová série.

Hradec se držel jen v úvodní třetině

Skóre otevřel v 15. minutě Kreps, na jehož branku zareagoval o minutu později junior Nedvídek, jenž si zkušeně počkal a trefil se přesně pod Hrubcovu vyrážečku. Také odpověď Ocelářů byla blesková. Tvrdá Foltýnova střela v 18. minutě propadla Kantorovi pod rukou. Pro dvacetiletého obránce to byla první branka ve druhém startu v extralize. Nakonec to byl gól vítězný.

Hosté ve druhé třetině předvedli, že se cítí výborně ve chvílích, kdy je na ledě nerovnovážný stav. Nejprve potvrdili, že jsou týmem, jenž je nejvíce vylučovaný, co se týče dvouminutových trestů. Ve čtyřech oslabeních za třetinu ale ani jednou neinkasovali, i když Mertl se Šimánkem měli velké šance. Na hradecké hře v početní výhodě měl vliv i fakt, že kvůli zraněným zádům nenastoupil do první formace matador Kudrna.

Třinec přidal pojistky v přesilovkách

Naopak hosté v přesilovkách dvakrát udeřili. Nejdříve se štěstím, Trončinského křížnou přihrávku v 38. minutě srazil bruslí do branky hradecký útočník Červený. A o minutu později stačila hostům jen dvanáct vteřin trvající převaha pět na tři, již podražením zapříčinil také brankář Kantor. Dorážkou se prosadil kapitán Polanský.

Pokud domácí mysleli před třetí třetinou na zvrat, záhy byli vyvedeni z omylu. Ve 23. vteřině závěrečné části se trefil pod horní tyč reprezentant Orsava. Kantora překonal v signalizované výhodě - a Třinec v této situaci skóroval v utkání podruhé, podobně padla i Foltýnova branka.

Hradci ke snížení nemohla ani série přesilovek, třinecký počet vyloučení se nakonec zastavil na čísle devět. Oceláři tak zakončili šňůru čtyř zápasů na kluzištích soupeřů třetí výhrou.

Předehrávka 22. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Oceláři Třinec 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Nedvídek (Frühauf, Kovářů) - 11. Kreps (Orsava), 18. Foltýn (Nosek), 38. Trončinský (Polanský), 39. Polanský (Nosek, Dravecký), 41. Orsava (Žejdl, Kreps). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:2. Diváci: 4226.

Hradec Králové: Kantor - Pláněk, Vydarený, Slovák, Jank, Frühauf, P. Mikuš, Piegl - Dej, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Kukumberg, Červený - P. Beránek, Kopta, Valcourt - Kovářů, R. Pilař, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Třinec: Hrubec - Trončinský, Linhart, Nosek, L. Doudera, Matyáš, M. Doudera, Foltýn - Hrňa, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, M. Růžička, Rufer - Jašek, Kindl, Matuš - Žejdl. Trenéři: Kalous a Varaďa.

1. Třinec 22 15 0 3 4 74:40 48
2. Litvínov 21 12 3 1 5 65:44 43
3. Sparta Praha 21 11 2 1 7 66:47 38
4. Hradec Králové 22 11 2 0 9 57:57 37
5. Pardubice 21 11 1 1 8 63:62 36
6. Brno 21 10 1 3 7 64:64 35