Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 10. 4. 2016 22:01
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Gold & Goose Photography

Austin - Jakub Kornfeil na Hondě v závodě třídy Moto3 ve Velké ceně USA v Austinu a poprvé v této sezoně nedojel v top 10.

"Je to zklamání, protože jsem chtěl vytěžit úplně jiný výsledek," uvedl po závodě zklamaný závodník.

Karel Hanika s Mahindrou spadl sedm kol před koncem závodu.

Závod byl kvůli úklidu cílové rovinky odložen o 15 minuti, ale to Kornfeilovi nijak nevadilo. Do první zatáčky na kopci se vydal odvážnou vnější stopou a udržel se na čtvrtém místě.

V celém úvodu závodu se pak držel ve skupině o čtvrté až sedmé místo. Pak ovšem jakoby jeho Honda začala ztrácet výkon a český jezdec se propadal výsledkovou listinou

"Když jsem jel za Bastianinim, docela to šlo a říkal jsem si, že bych v této skupině mohl zůstat a zabojovat o šesté místo. Jenže toto tempo jsem nebyl schopný akceptovat a dotáhli se na mě další jezdci. Byl jsem předjet a vzdorovat naráz bylo tak těžké. Od této jsem bojoval pouze o přežití a nějaké body," vysvětlil Kornfeil, který se nakonec propadl až mimo první desítku.

Ta mu unikla o čtyři desetiny vteřiny, které ztratil na desátého Nicolo Bulegu." Zadní pneumatika odešla a pocit na motorce byl čím dál horší," dodal český závodník.

Pro vítězství si dojel suverénně Ital Romano Fenati, na nějž Kornfeil ztratil 22,714 sekundy. Na stupně vítězů se ještě postavili Španěl Jorge Navarro a Brad Binder z JAR.

Královskou třídu MotoGP ovládl stylem start - cíl Marc Marquez na Hondě. Druhý Jorge Lorenzo s Yamahou za ním zaostal o více než šest vteřin. Třetí pozici  získal Andrea Iannone v sedle Ducati.

Populární Valentino Rosti "položil" svoji Yamahu už ve třetím kole a v závodě předčasně skončil.

Ve třídě Moto2 vyhrál Španěl Alex Rins o dvě vteřiny před Britem Samem Lowesem. O dalších pět vteřin zaostal dnes třetí, obhájce titulu Johann Zarco z Francie.

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Fenati (It./KTM) 41:14,868, 2. Navarro (Šp./Honda) -6,612, 3. Binder (JAR/KTM) -10,535, 4. Öttl (Něm./KTM) -10,975, 5. Locatelli (It./KTM) -13,845, 6. Bastianini (It./Honda) -14,123, ...11. Kornfeil (ČR/Honda) -22,714, Hanika (ČR/Mahindra) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Binder 52, 2. Navarro 49, 3. Fenati 38, 4. Antonelli (It./Honda) 31, 5. Pawi (Malaj./Honda) 25, 6. Locatelli 24, ...10. Kornfeil 18.

Moto2: 1. Rins (Šp./Kalex) 41:22,174, 2. Lowes (Brit./Kalex) -2,091, 3. Zarco (Fr./Kalex) -7,737, 4. Aegerter (Švýc./Kalex) -8,646, 5. Folger (Něm./Kalex) -8,791, 6. Corsi (It./Speed Up) -11,083.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. Lowes 47, 2. Rins 46, 3. Zarco 45, 4. Lüthi (Švýc./Kalex) 43, 5. Aegerter35, 6. Folger 27.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 43:57,945, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -6,107, 3. Iannone (It./Ducati) -10,947, 4. M. Viňales -18,422, 5. A. Espargaró (oba Šp./Suzuki) -20,711, 6. Redding (Brit./Ducati) -28,961.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 18 závodů): 1. M. Márquez 66, 2. Lorenzo 45, 3. Rossi (It./Yamaha) 33, 4. P. Espargaró (Šp./Yamaha) 28, 5. Pedrosa (Šp./Honda) 27, 6. Barberá (Šp./Ducati) 25.