Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 27. 9. 2015 15:36
Výsledky Velké ceny Aragonie silničních motocyklů.
Jakub Kornfeil ztratil naděje na boj o body už po nevydařeném startu.
Jakub Kornfeil ztratil naděje na boj o body už po nevydařeném startu. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Alcaňiz  - Jakub Kornfeil dosáhl díky pohromě favoritů v posledním kole po konečné revizi výsledků na 14. místo a ze závodu třídy Moto3 v rámci Velké ceny Aragonie silničních motocyklů si odveze dva body. Karel Hanika sedm kole před koncem spadl. Karel Abraham kvůli bolestem v poraněné noze ze závodu MotoGP odstoupil.

Kornfeilovi přálo štěstí

Zatímco Hanika odstartoval slušně a brzy se dobýval do první desítky, Kornfeilovi první kolo vůbec nevyšlo a byl rázem až kdesi za dvacátou pozicí.

Hanika se držel na bodované příčce až do osudné chyby, kdy ho sedm kol před koncem motorka doslova katapultovala ze sedla a nazlobený český jezdec se štěstím vyvázl bez zranění.

Pád Karla Haniky:

V té době se Kornfeil pohyboval kolem 19. příčky. Ovšem v posledním kole spadli nezávisle na sobě soupeři v boji o titul Danny Kent a Enea Bastianini i Hanikův týmový kolega Brad Binder a to Kornfeil využil k uchvácení 14. pozice. Pro vítězství si dojel Portugalec Miguel Oliveira, jenž se tak vrátil do teoretické hry o titul.

Lorenzo snížil náskok Rossiho

Závod královské třídy MotoGP od startu ovládl Jorge Lorenzo, který si dojel pro šestý triumf v této sezoně. V úvodu jezdce Yamahy stíhal obhájce titulu Marc Marquez, který ale brzy spadl a jeho naděje skončily.

O druhé místo téměř po celý závod bojovali domácí Dani Pedrosa na druhé tovární Hodně a Lorenzův týmový kolega a lídr světového šampionátu Valentino Rossi.

I když se Ital v posledním kle na chvíli zmocnil druhé pozice, cílem projel druhý Pedrosa. Rossiho náskok v čele seriálu se tak snížil na 14 bodů.

Abraham na produkční Hondě se celý závod trápil a nakonec ho 12 kol před cílem bolest porazila a český jezdec zajel do boxů.

Moto2 ještě šampiona nepoznalo

Ve třídě Moto2 vítězný obhájce titulu, Španěl Esteve Rabat, odvrátil první mečbol Johanna Zarca z Francie, jenž dnes obsadil šesté místo.

Závod prostřední kubatury musel být opakován, protože krátce po prvním startu došlo k vážné kolizi Xaviera Simona a Dominqua Aegerteta, po níž byl druhý jmenovaný odvezen do nemocnice v areálu okruhu. Švýcar byl naštěstí při vědomí, i když si stěžoval na bolesti v oblasti hrudní a bederní.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko):

Moto3: 1. Oliveira (Portug./KTM) 39:54,343, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,193, 3. Fenati (It./KTM) -1,505, 4. Vázquez (Šp./Honda) -1,792, 5. Öttl (Něm./KTM) -2,466, 6. Antonelli (It./Honda) -4,903, ...14. Kornfeil -16,849, Hanika (oba ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Kent (Brit./Honda) 234 b., 2. Bastianini (It./Honda) 179, 3. Oliveira 159, 4. Fenati 155, 5. Antonelli 136, 6. Vázquez 129, ...16. Kornfeil 48, 17. Hanika 33.

Moto2: 1. Rabat 26:25,125, 2. Rins (oba Šp./Kalex) -0,096, 3. Lowes (Brit./Speed Up) -5,364, 4. Folger (Něm./Kalex) -7,363, 5. Lüthi (Švýc./Kalex) -16,723, 6. Zarco (Fr./Kalex) -16,989.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Zarco 284, 2. Rabat 206, 3. Rins 184, 4. Lowes 144, 5. Lüthi 142, 6. Folger 125.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:44,933, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -2,683, 3. Rossi (It./Yamaha) -2,773, 4. Iannone -7,858, 5. Dovizioso (oba It./Ducati) -24,322, 6. A. Espargaró (Šp./Suzuki) -24,829, ...Abraham (ČR/Honda) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Rossi 263, 2. Lorenzo 249, 3. M. Márquez (Šp./Honda) 184, 4. Iannone 172, 5. Smith (Brit./Yamaha) 143, 6. Dovizioso 139.