Valencie vyhrála nad Eibarem a drží si čtvrté místo

3. 5. 2015 21:27
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Valencie - Valencie vyhrála v 35. kole španělské fotbalové ligy nad Eibarem 3:1 a v boji o čtvrté místo, ze kterého se jde do kvalifikace o Ligu mistrů, utekla páté Seville na rozdíl tří bodů.

Valencie šla do zápasu jako jasný favorit, Eibar totiž měl před zápasem nelichotivou sérii pěti porážek. A domácí svoji úlohu začali naplňovat po 25 minutách, kdy se hlavou trefil Otamendi.

Po přestávce sice mohl nejprve srovnat Boateng, jenže o minutu později už Valencie vedla o dvě branky: krásně se trefil Parejo. Kapitán domácího mužstva měl prsty i ve třetí brance svého týmu, jeho přímý kop totiž Irureta vyrazil jen na nohu Alcácera, který poslal míč do prázdné brány.

Eibar sice v závěru zásluhou Arruabarreny snížil, na víc se ovšem nevzmohl a prohrál i pošesté v řadě. Dostává se tak do větších problémů se záchranou, radost mu určitě neudělala ani výhra předposlední Granady v Getafe. Eibar na 16. a Granadu na 19. místě nyní dělí jen tři body.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Espaňol Barcelona - Vallecano 1:1 (80. Moreno - 29. Insúa), Getafe - Granada 1:2 (45. León - 14. z pen. a 59. El Arabi), Valencie - Eibar 3:1 (25. Otamendi, 56. Parejo, 71. Alcácer - 85. Arruabarrena),

21:00 Málaga - Elche.

1. FC Barcelona 35 28 3 4 105:19 87
2. Real Madrid 35 28 1 6 105:32 85
3. Atlético Madrid 35 23 7 5 65:26 76
4. Valencie 35 21 9 5 64:27 72
5. FC Sevilla 35 21 6 8 65:41 69
6. Villarreal 35 14 12 9 45:32 54
7. Bilbao 35 13 9 13 34:38 48