Valencie překvapivě prohrála na půdě Levante

23. 11. 2014 19:17
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Valencie prohráli v utkání 12. kola španělské ligy na půdě Levante 1:2 a v tabulce zůstávají na čtvrté pozici o dva body za madridským Atléticem. Levante se posunulo z 19. na 13. místo.

San Sebastian remizoval při premiéře nového trenéra Davida Moyese 0:0 na hřišti Deportiva La Coruňa. Bývalý kouč Manchesteru United vede španělský tým od pondělí, kdy se stal nástupcem Jagoby Arrasateho.

V prvním poločase městského derby mezi Levante a Valencií byli aktivnější hosté, zejména Álvaro Negredo, jenž v týmu hostuje z Manchesteru City se dostal do několika nadějných šancí. Na začátku druhého dějství ale začali více útočit domácí a svůj tlak přetavili v úvodní branku. V 58. minutě se hlavou prosadil Víctor Casadesús po Ivanschitzově rohovém kopu.

V 73. minutě sice vyrovnal svým čtvrtým gólem v sezoně Daniel Parejo, o chvíli později ale o výhře domácích rozhodl střídající José Luis Morales, který se blýskl povedenou střelou z hranice pokutového území.

Bod s novým týmem získal skotský kouč Moyes i přes velký tlak domácího ligového nováčka ve druhém poločase zápasu hraného v dešti. Oba týmy tak ve 12. kole přidaly ke své dosavadní bilanci teprve desátý bod, San Sebastian je v neúplné tabulce před svým soupeřem patnáctý jen díky lepšímu skóre.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

La Coruňa - San Sebastian 0:0, Vallecano - Vigo 1:0 (20. Bueno), Levante - Valencie 2:1 (58. Casadesús, 75. Morales - 73. Parejo), Elche - Córdoba 2:2 (63. Lomban z pen., 75. Jonathas - 12. Fidel, 60. Cartabia), Villarreal - Getafe 2:1 (38. Mario, 43. Moreno - 61. Lacen).

1. Real Madrid 12 10 0 2 46:11 30
2. FC Barcelona 12 9 1 2 30:6 28
3. Atlético Madrid 12 8 2 2 23:12 26
4. Valencie 12 7 3 2 24:11 24
5. FC Sevilla 12 7 2 3 19:16 23
6. Málaga 12 6 3 3 15:12 21
7. Vigo 12 5 5 2 17:12 20
8. Villarreal 12 5 3 4 17:14 18