Vaidišová porazila v kvalifikaci v Monterrey Hradeckou

2. 3. 2015 8:27
Tenistku Nicole Vaidišovou dělí pouze jedna výhra od účasti v hlavní soutěži turnaje WTA po pěti letech
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Reuters

Monterrey (Mexiko) - Tenistku Nicole Vaidišovou dělí pouze jedna výhra od účasti v hlavní soutěži turnaje WTA po pěti letech. Bývalá sedmá hráčka světového žebříčku porazila v druhém kole kvalifikace v Monterrey krajanku Lucii Hradeckou a dnes od 18:00 SEČ se utká o postup s Ruskou reprezentující Austrálii Arinou Rodionovovou.

Pětadvacetiletá Vaidišová porazila o čtyři roky starší Hradeckou 2:6, 6:2 a 6:3. Elitní deblistka Hradecká měla za sebou rychlý přesun z Acapulca, kde hrála v sobotu společně s Andreou Hlaváčkovou finále čtyřhry, a několik hodin před duelem s Vaidišovou ještě musela zvládnout třísetové první kolo kvalifikace proti Eri Hozumiové z Japonska.

Vítězka šesti turnajů WTA Vaidišová se k tenisu vrátila loni v září poté, co skončila na jaře roku 2010.