Vaidišová: Nemůžu být namyšlená, je to jen první výhra

17. 9. 2014 9:53
Tenistka Nicole Vaidišová mírnila po první soutěžní výhře po čtyřech a půl letech přehnaná očekávání.
Nicole Vaidišová.
Nicole Vaidišová. | Foto: Reuters

Albuquerque - Tenistka Nicole Vaidišová mírnila po první soutěžní výhře po čtyřech a půl letech přehnaná očekávání. Bývalá světová sedmička v úterý zdolala Sesil Karatančevovou z Kazachstánu 6:3 a 6:4 v 1. kole turnaje ITF v Albuquerque, ale věděla, že udělala při návratu na kurty teprve první krok.

"Nemůžu teď být namyšlená a myslet si, že po čtyřech letech mimo tenis a po zdravotních problémech, které jsem měla, přijdu a budu všechno vyhrávat," citoval Vaidišovou deník Albuquerque Journal. "Pořád mám před sebou dlouhou cestu. Bez ohledu, jestli budu vyhrávat nebo prohrávat, je to součást plánu k návratu."

"Bylo to nervy drásající"

Pětadvacetiletá Vaidišová ukázala proti Karatančevové, 191. hráčce světa, slušný pohyb i servis a tvrdý forhend, kterým bodovala. "To je neskutečné," radovala se z první výhry. Po mečbolu se chytla za pusu, jako by tomu sama nevěřila, podala si se soupeřkou ruku a chvilku dojatě seděla na lavičce. "Po čtyřech letech jsem hrála zápas. Bylo to nervy drásající a jsem ráda, že jsem to zvládla," řekla.

Dvakrát operované pravé rameno Vaidišovou neomezovalo, ale vstup do zápasu neměla ideální. "Začátek byl všelijaký, takový ošemetný," řekla. Ale od stavu 1:3 v prvním setu vyhrála pět her a duel vyhrála za necelou hodinu a čtvrt.

Lepší je si tenis užívat

Vaidišová řekla, že by byla ráda, kdyby v minulosti, kdy jako mladá vyletěla na tenisové nebe, lépe zvládala tlak. "Užívejte si tenis," radí současným teenagerkám, které se derou vzhůru. Sama už v 15 letech vyhrála první ze šesti turnajů na okruhu WTA a o dva roky později se dostala do světové desítky.

"Tenkrát to bylo jenom o vyhrávání, vyhrávání a vyhrávání a vůbec jsem si to nevychutnávala, což bych si přála, aby to tak bylo," přiznala semifinalistka dvouhry na grandslamových French Open 2006 a Australian Open 2007.