reklama

V Rusku potěšili veteráni i bažanti. "Byla to skvělá parta"

Petr Nedvěd výkony na Channel One Cupu zvýšil své šance pro další reprezentační akce Petr Nedvěd výkony na Channel One Cupu zvýšil své šance pro další reprezentační akce Foto: CPA Eduard Erben

Soči - Dobrý výkon zkušených hráčů v čele s Petrem Nedvědem a Jaroslavem Hlinkou, dravá hra čtvrté formace Tomáš Nosek, Robert Kousal, Jan Buchtele, ale i velmi dobré výkony brankářů Jakuba Kováře a Alexandra Saláka pomohly české hokejové reprezentaci k triumfu na turnaji Channel One Cup, který se hrál v Praze a v Soči.

Trenér Alois Hadamczik se tak mohl vracet z dějiště únorové olympiády s dobrou náladou. Ruský turnaj seriálu Euro Hockey Tour Češi vyhráli po jedenácti letech.

"Měli jsme zde dobré mužstvo. Jak charakterově, tak herně. V týmu byli zkušení hráči, střední generace, mladí hráči a dva výborní gólmani," pochvaloval si Hadamczik.

Chytili se i nováčci

Češi předešlé dva turnaje seriálu EHT nezvládli. V Pardubicích vyhráli jeden zápas, na Karjale si připsali tři nezdary. Tentokrát ale třikrát vyhráli. "Měli jsme tady třináct jiných hráčů (oproti Karjale). Potěšilo mě, že to vzali za správný konec. Řekli si o to, že se s nimi musí počítat," uvedl Hadamczik, který hned naznačil, že řada z nich dostane šanci i na Švédských hrách.

Národní tým uspěl i přesto, že se mu opět příliš nedařilo střelecky. Ve třech utkáních dal jen šest branek, průměr v sezoně si tak příliš nevylepšil. Zatím Češi nastříleli 11 branek v devíti utkáních. Tentokrát ale výborně chytali Kovář a Salák. "Oba byli velmi dobří. Navíc se parta dala daleko lépe dohromady než třeba předešlé party," prohlásil Hadamczik.

Elitní formace veteránů se vyplatila

Vyšla mu sázka na zkušené navrátilce do národního týmu Petra Nedvěda a Jaroslava Hlinku. "Bylo vidět, že první lajna soupeře přehrávala, ty další byly velice vyrovnané," uvedl Hadamczik, který vzal dvaačtyřicetiletého libereckého lídra Nedvěda na reprezentační akci po roční pauze. Sparťan Hlinka oblékl dres národního týmu dokonce po čtyřech letech.

Zaujala i čtvrtá formace Nosek, Kousal, Buchtele, která byla na ledě hodně vidět a nakonec byla i nejproduktivnější, přestože v národním týmu všichni tři teprve sbírají zkušenosti. "Hráli velmi dobrý hokej. Nedělali chyby a zapadají do národního mužstva velmi dobře," pochválil je Hadamczik.

ČTK - 23. 12. 2013 5:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (blogy@aktualne.cz)

reklama