V Omsku padlo 13 gólů, bodovali rovnou čtyři Češi

8. 9. 2014 17:54
Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Čtyři čeští hokejisté bodovali v utkání Kontinentální ligy mezi Omskem a Viťazem Podolsk, v němž padlo třináct branek a domácí Avangard zvítězil 8:5.

Vladimír Sobotka přispěl k výhře Omsku jedním gólem a jednou asistencí, stejnou bilanci měl také Roman Horák z Podolsku. První branku hostů vstřelil Robert Kousal, v domácím týmu si jednu finální přihrávku připsal Miroslav Blaťák.

Podolsk třikrát vedl o dvě branky, naposledy 5:3 v druhé třetině, jenže pak už dávali góly jen domácí hráči. Právě Sobotka snížil v 38. minutě na 4:5, ve třetí třetině pak Avangard skóroval ještě čtyřikrát.

Tomáš Netík pomohl jedním gólem a jednou asistencí k výhře Slovanu Bratislava 3:1 v Jekatěrinburgu. Krajana Jakuba Kováře v domácí brance překonal v přesilové hře, při závěrečné power play pak přihrál na třetí gól slovenského celku Tomáši Surovému.

Bilanci 1+1 měl rovněž Lukáš Kašpar z Chanty-Mansijsku, jenže Jugra v Moskvě prohrála s CSKA 3:4. Jednou se trefil i Jan Kovář při vítězství magnitogorských obhájců titulu 4:1 nad Atlantem Mytišči.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Viťaz Podolsk 8:5 (Sobotka 1+1, Blaťák 0+1 - Horák 1+1, Kousal 1+0), Barys Astana - Vladivostok 4:0, Jekatěrinburg - Slovan Bratislava 1:3 (Petružálek 0+1 - Netík 1+1), Magnitogorsk - Atlant Mytišči 4:1 (za domácí Jan Kovář 1+0), Ufa - Chabarovsk 3:5, CSKA Moskva - Chanty-Mansijsk 4:3 (za hosty Kašpar 1+1), Čerepovec - Dynamo Moskva 2:3 (za domácí Kvapil 1+0), Kazaň - Záhřeb 4:2, Lada Togliatti - Nižněkamsk 4:3 v prodl., Jokerit Helsinky - HK Soči 3:0, Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Bulis 0+1), Petrohrad - Dinamo Minsk 5:2 (za domácí Červenka 0+1), Dinamo Riga - Jaroslavl 2:5 (za hosty Novotný 0+2).