V modrém pekle je neusmažili! Historické Winter Classic ovládla Sparta

Před rekordní návštěvou 21 500 diváků dokázali vyhrát hokejisté Sparty v areálu za Lužánkami nad domácí Kometou Brno 4:2.
Před zahájením utkání brněnské hokejové legendy František Mašlaň, Jaromír Meixner, Ivo Winkler a brankář Vladimír Kříž odhalili na ledové ploše maketu nové hokejové haly, která by měla stát na místě současné arény za Lužánkami.
Druhá maketa přiblížila celý komplex včetně nového fotbalového stadionu a také lávky od lužáneckého parku k nové hale. "Hokejové hry, jejichž vrcholem byly dva extraligové zápasy pod otevřeným nebem, byly prvním krokem k realizaci této myšlenky," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský.
Zápasu předcházela minuta ticha za bývalého reprezentanta Bronislava Dandu, který zemřel v poslední den loňského roku ve věku 85 let. Někdejší útočník se podílel na všech jedenácti brněnských mistrovských titulech.
Sport Sport, Milan Kammermayer
9. 1. 2016 0:23

Před největší návštěvou na hokejovém utkání v české i československé historii dokázali hokejisté Sparty porazit za brněnskými Lužánkami domácí Kometu 4:2. Hosté slavili díky obratu v poslední třetině, kterou vyhráli 3:0.

Více o hokejové Tipsport extralize naleznete ZDE!