V deštivém Soči našel Mercedes přemožitele, nejrychlejší byl Hülkenberg

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 9. 10. 2015 14:53
Piloti formule 1 začali v Soči pátečními tréninky program Velké ceny Ruska. Na mokré trati byl nejrychlejší Nico Hülkenberg ve Force India. Mercedesy usilující v nedělní Grand Prix o zajištění Poháru konstruktérů, skončil na druhém a sedmém místě. Odpoledne déšť zhoustl a na trať vyjelo jen osm monopostů.
Nico Hülkenberg.
Nico Hülkenberg. | Foto: Williams/LAT Photographic

Soči - Deštivý první trénink na Velkou cenu Ruska formule 1 v Soči vyhrál Nico Hülkenberg ve Force India, jenž o půl vteřiny porazil svého krajana Nica Rosberga v Mercedesu.

Třetí nejrychlejší čas si připsal Sebastian Vettel s Ferrari, čím podtrhl německou dopolední nadvládu. Lídr seriálu Lewis Hamilton v  dalším Mercedesu zajel až sedmý čas.

V náročných podmínkách se chybě nevyhnul ani Hamilton:

Protože trať na začátku vyměřené devadesátiminutovky zkrápěl déšť, diváci v olympijském areálu v Soči dlouho viděli kroužit jen jeden či dva vozy Až v závěrečných minutách se "osmělil" nakonec všichni piloti odjet aspoň pár měřených okruhů.

Druhý trénink dopadl z hlediska atraktivnosti ještě hůře. Na deštěm bičovanou trať se vydala pouhá osmička pilotů,. Čas nejlepšího Felipeho Massy ve Williamsu byl o 15 vteřin pomalejší než ten zajetý Hülkebergem dopoeldne.

Grand Prix Ruska můžete v neděli od 13:00 hodin sledovat v našem online přenosu ZDE. Závod vysílají stanice Sport1 a Sport2.

Tréninky na Velkou cenu Ruska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Soči:

První trénink: 1. Hülkenberg (Něm./Force India) 1:44,355, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,520, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -0,631, 4. Pérez (Mex./Force India) -0,791, 5. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,878, 6. Sainz (Šp./Toro Rosso) -1,113.

Druhý trénink: 1. Massa (Braz./Williams) 2:00,458, 2. Vettel -0,201, 3. Bottas (Fin./Williams) -0,230, 4. Verstappen (Niz./Toro Rosso) -0,348, 5. Alonso (Šp./McLaren) -0,619, 6. Kvjat (Rus./Red Bull) -0,960.