Úvod Rallye Monte Carlo zvládl nejlépe Meeke, Ogier je druhý

21. 1. 2016 23:14
Britský pilot Kris Meeke s vozem Citroën vstoupil nejlépe do nového ročníku mistrovství světa v automobilových soutěžích.
Pilot Chris Meeke na Švédské rallye.
Pilot Chris Meeke na Švédské rallye. | Foto: Citroën

Monte Carlo - Britský pilot Kris Meeke s vozem Citroën vstoupil nejlépe do nového ročníku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Úvodní etapu Rallye Monte Carlo vyhrál o sedm sekund před francouzským obhájcem titulu Sébastienem Ogierem.

Trojnásobný mistr světa Ogier, jenž v Monte Carlu útočí na třetí triumf za sebou, vyhrál úvodní rychlostní zkoušku, jenže v té druhé byl Meeke rychlejší o 11 vteřin. Třetí je zatím další jezdec Volkswagenu Andreas Mikkelsen z Norska.

Martin Prokop se po startu na Rallye Dakar do šampionátu zapojí až v březnu v Mexiku.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě (2 RZ):

1. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) 25:32,1, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -6,9, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -20,0, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -31,4, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -34,9, 6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -35,3.