12. 5. 2012 12:44
Fotbalisté Ústí nad Labem si po loňském sestupu vybojovali návrat do první ligy.
Fotbalisté Ústí nad Labem v akci
Fotbalisté Ústí nad Labem v akci | Foto: Aktuálně.cz

Ústí nad Labem- Fotbalisté Ústí nad Labem si po loňském sestupu vybojovali návrat do první ligy. O postupu rozhodli výhrou nad Vlašimí 1:0 v 28. kole druhé ligy. Účast severočeského celku v příštím ročníku nejvyšší soutěže je však nejistá, protože nemá vyhovující stadion.

Ústí dnes stačil k postupu jediný bod, ale hned v úvodu zápasu ukázali, že se s ním nechtějí spokojit. Gulajev usměrnil po rohu míč přesně k tyči a domácí už ve 4. minutě vedli.

Navíc měli herně výrazně navrch a nadále se dostávali do zakončení. Během úvodní čtvrthodiny měli dobré šance i Moulis a Holek, jenže oba vychytal brankář Hanuš. Teprve pak ústecký nápor začal slábnout. I Vlašim měla o co hrát, neboť neměla jistou zachránu. V 37. minutě se po rychlé kombinaci zjevil před brankářem Novákem Nečas, míč do sítě ale neprotlačil.

Licenci ale nejspíše nedostanou

Ke konci zápasu se obraz hry výrazně změnil. Vlašim se tlačila dopředu a Ústí chodilo do rychlých brejků, jenže ani ty největší šance z nich nevyužilo. V poslední desetiminutovce Moulis šel sám na Hanuše, ale neprostřelil ho, pak to samé zopakoval i Holek.

I tak fotbalisté Ústí výhru udrželi a po závěrečném hvizdu mohli začít slavit. Co přesně ale slaví, to hráči ani vedení zatím nevědí. Svaz totiž klub pravděpodobně neudělí prvoligovou licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu, který město navzdory slibům stále nezačalo opravovat.

28. kolo druhé fotbalové ligy:

Ústí nad Labem - Vlašim 1:0 (1:0)

Branka: 4. Gulajev. Rozhodčí: Ochotnický - Santarius, Tacina. ŽK: Zeman, Martykán - Petrů. Diváci: 1268.

Ústí: Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Peterka (60. Lácha), Martykán, Jablonský (84. Dragoun), Moulis - Gulajev (76. Rosendo), Holek. Trenér: Habanec.

Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Starý, Průcha - Janda (78. Demeter), Macek, Pokorný, Kosák, Nečas (64. Červenka) - Vaněček. Trenér: Urban.

Další výsledky: Bohemians Praha - Zlín 0:0, Sokolov - Most 0:2 (0:1), Třinec - Sparta B 0:2 (0:1).

1. Ústí nad Labem 28 18 3 7 48:32 57
2. Jihlava 27 14 7 6 40:27 49
3. Sokolov 28 13 7 8 38:30 46
4. Bohemians Praha 28 13 6 9 41:28 45
5. Zbrojovka Brno 27 11 10 6 34:27 43
6. Karviná 27 12 5 10 36:34 41
7. Varnsdorf 27 10 10 7 32:32 40
8. Opava 27 9 8 10 35:33 35