Uhrin: Zápasy se Spartou nerozhodují výkony hráčů na hřišti

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 7. 2014 20:30
Trenér Viktorie Dušan Uhrin se po prohře v Superpoháru se Spartou zlobil na sudího.
Dušan Uhrin se rozčiloval, že po penaltovém zákroku na Petrželu měl být obránce Sparty Costa vyloučen, což podle něj ovlivnilo zápas. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ani popáté v řadě nedokázali fotbalisté Plzně zvítězit v zápase se svým největším českým rivalem. Pražská Sparta totiž Viktorii porazila v Superpoháru 3:0, a po trumfu v lize a českém poháru tak slaví třetí triumf za poslední dva měsíce.

Utkání hodně ovlivnila situace z 5. minuty, kdy obránce Sparty Costa podrazil v pokutovém území Milana Petrželu, následnou penaltu však Jan Kovařík neproměnil, když poslal míč do břevna.

Trenér Viktorie Dušan Uhrin přiznal, že tato situace zápas hodně ovlivnila. Zlobil se navíc na sudího Michala Patáka, že faulujícího Costu nevyloučil.

"Jestli byl Costa poslední, tak červená karta jasná. Sice jsem to ještě neviděl na videu, ale mám na ty zápasy, co jsme proti Spartě hráli, svůj názor. Nemyslím si, že vždy rozhodl jen výkon hráčů na hřišti," vyjádřil se Uhrin mnohoznačně po zápase.

Pane Uhrine, neúspěšná série Vašeho týmu při střelách ze značky pokutového kopu se prodlužuje. Nemyslíte si, že už z nich mají hráči nějaký blok?
Něco jiného je dávat penalty na tréninku a pak v zápase, ve kterém o něco jde. Jsou určení tři hráči, kteří se mezi sebou dohodnou, kdo si víc věří. Bohužel jsme ji zase neproměnili, ale nějaké závěry z toho dělat nechci.

Jak moc podle Vás tato situace ovlivnila zápas? Spartu viditelně nakopla a během 20 minut utkání dvěma góly prakticky rozhodla...
Měli jsme dvě šance, po té druhé jsme pak kopali penaltu, ani jednu jsme však neproměnili, takže to zápas určitě ovlivnilo.

Vyplynuly inkasované góly tedy z toho, že jste situaci po neproměněné penaltě nezvládli psychicky?
Nemůžeme dostávat góly, jaké dostáváme. Bez ohledu na to, co se stalo před tím. První gól jsme trestuhodně neuhlídali po standardní situaci Lafatu, pak jsme udělali velkou chybu ve středu hřiště, po níž skóroval Krejčí.

Naopak ve druhém poločase jste se herně zlepšili a Spartu přehrávali. O to víc Vás asi musí mrzet, že jste neskórovali, že?
Ve druhém poločase jsme se zlepšili a měli několik šancí na snížení, bohužel jsme je nedali. Výsledek 3:0 proto není adekvátní vzhledem k průběhu zápasu.

Co Vám dnešní zápas napověděl k utkání úvodního ligového kola, které hrajete příští týden v Příbrami?
Výkony hráčů i těch střídajících si vzhledem k příštímu zápasu vyhodnotím. Herně jsme ale hráli se Spartou vyrovnaný zápas, měli jsme i hodně šancí, na rozdíl od Sparty jsme je ale neproměnili.

Jak jste vnímal los 3. předkola, v němž nejspíše narazíte na soupeře z Rumunska, kde jste několik let trénoval?
Moc nevítám, že se do Rumunska vracím, bude tam kolem mého návratu blázinec. Opět se setkávám s Luceskem, i když tentokrát jeho synem, asi jsme si spolu souzeni.