UEFA rozhodla: Za útok na Akinfejeva kontumace pro Rusko

8. 4. 2015 19:11
Evropská fotbalová unie UEFA kontumovala zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 v Černé Hoře 3:0 ve prospěch Ruska.
Útok na ruského gólmana Akinfejeva, který rozhodl o kontumaci kvalifikačního duelu Černá Hora - Rusko.

Nyon  - Evropská fotbalová unie UEFA kontumovala zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 v Černé Hoře 3:0 ve prospěch Ruska. Duel skupiny G se 27. března kvůli výtržnostem diváků nedohrál, poprvé byl přerušen už ve 2. minutě, kdy hostujícího brankáře Igora Akinfejeva trefila do hlavy světlice.

Černá Hora navíc musí z rozhodnutí Kontrolní, etické a disciplinární komise UEFA sehrát příští dva domácí zápasy bez diváků. Rovněž musí zaplatit pokutu 50 000 dolarů (asi 1,3 milionu korun).

Rozhodčí utkání v Podgorici předčasně ukončil za bezbrankového stavu v 67. minutě, kdy ruského fotbalistu Dmitrije Kombarova trefil při strkanici hráčů u postranní čáry předmět hozený z hlediště a mezi tábory fanoušků vypukly nepokoje.

Akinfejev utrpěl na začátku zápasu při zásahu světlicí otřes a popáleniny na krku a musel střídat. Po tomto incidentu sudí zápas zhruba na půl hodiny přerušil. Se zpožděním začal i druhý poločas, protože policie řešila potyčky mezi diváky.

Domácí zápas bez diváků čeká také Chorvatsko, kvůli rasistickému chování fanoušků v březnovém utkání s Norskem nastoupí za zavřenými dveřmi 12. června proti Itálii. Chorvatský svaz navíc musí zaplatit pokutu 50 000 eur. Už proti Norsku přitom chorvatští fotbalisté hráli na částečně uzavřeném stadionu.