Udine přestřílelo Parmu 4:2 a stíhá čelo italské ligy

29. 9. 2014 22:14
V dohrávce 5. kola si na domácím stadionu připsali čtvrtou výhru v sezoně a za stoprocentními Juventusem a AS Řím zaostávají o tři body.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha-  Fotbalisté Udine zlomili dvěma góly ve druhém poločase nerozhodný zápas s Parmou a po výhře 4:2 uhájili třetí místo v tabulce italské ligy.

Předposlední Parma se v Udine dostala do vedení gólem osmnáctiletého Josého Mauriho, pak ale dvěma trefami odpověděl Antonio Di Natale, jenž tak zdvojnásobil svou bilanci v sezoně a zařadil se k nejlepším střelcům ligy. V nastavení prvního poločasu ale fauloval Silvan Widmer Mauriho a Antonio Cassano z pokutového kopu s přehledem vyrovnal.

Widmer chybu odčinil po hodině hry, kdy poslal do vápna centr a Thomas Heurtaux akrobaticky přes hlavu míč uklidil k pravé tyči. Šest minut před koncem, krátce poté, co hosté přišli po druhé žluté o Afriyie Acquaha, skóre zpečetil Cyril Théreau, jenž se trefil ve druhém zápase za sebou.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Udine - Parma 4:2 (28. a 45. Di Natale, 58. Heurtaux, 84. Théreau - 22. Mauri, 45.+4 Cassano z pen.).

1. Juventus Turín 5 5 0 0 10:0 15
2. AS Řím 5 5 0 0 9:1 15
3. Udine 5 4 0 1 8:4 12
4. Sampdoria Janov 5 3 2 0 6:2 11
5. Inter Milán 5 2 2 1 11:5 8
6. AC Milán 5 2 2 1 11:9 8
7. Hellas Verona 5 2 2 1 5:5 8
8. Neapol 5 2 1 2 6:6 7