Triatlon: Frintová patnáctá, je nejlepší Češkou v historii

4. 8. 2012 12:32
Radka Vodičková obsadila v olympijském triatlonu dvacáté místo.
Vendula Frintová.
Vendula Frintová. | Foto: Eduard Erben

Londýn - Triatlonistka Vendula Frintová skončila na olympijských hrách patnáctá a zaznamenala nejlepší český výsledek v závodě žen v historii. Radka Vodičková obsadila 20. místo.

Vyhrála Švýcarka Nicola Spirigová. Trojnásobná mistryně Evropy v dramatickém finiši předstihla o centimetry Švédku Lisu Nordénovou. Bronz získala s odstupem dvou sekund Australanka Erin Denshamová.

Závod se rozhodoval v závěrečném běhu na 10 km, do kterého vyrazila velká skupina závodnic včetně obou českých reprezentantek pohromadě. Frintová ztratila na vítěznou Spirigovou dvě minuty a 20 sekund, Vodičková byla při své olympijské premiéře o dalších 26 sekund pomalejší.

Osmadvacetiletá Frintová, jež loni vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy, vylepšila o osm míst svůj výsledek z Pekingu, který byl dosud maximem českých žen. Nejlepším počinem českého triatlonu je bronz Jana Řehuly z premiérového závodu v Sydney.