Tottenham zaváhal a Chelsea toho využila. Už je třetí

Reuters Sport Reuters, Sport
17. 3. 2013 18:20
Fotbalisté Tottenhamu prohráli v anglické lize druhý zápas po sobě a přišli o třetí místo v tabulce. Fulhamu v neděli podlehli 0:1.
Eden Hazard slaví svůj gól
Eden Hazard slaví svůj gól | Foto: Reuters

Londýn- Už podruhé za sebou prohráli fotbalisté Tottenhamu v anglické lize. Fulhamu v neděli podlehli 0:1 a na domácím stadionu White Hart Lane ztratili všechny body poprvé od začátku listopadu. Přišly tak o třetí místo, protože Chelsea doma vyhrála 2:0 nad West Hamem.

Na vítězství Blues se podílel Frank Lampard, který vstřelil svůj 200. gól za tým.

Čtyřiatřicetiletý Lampard vstřelil jubilejní gól hlavou v 19. minutě dnešního domácího duelu, když zůstal osamocený před brankou po centru Edena Hazarda. Anglický reprezentant se přiblížil na dva góly držiteli klubového rekordu Bobbymu Tamblingovi, který střílel góly v 60. a 70. letech.

Lampard, kterému v Londýně zatím nenabídli kontrakt na příští ročník, přestoupil do Chelsea právě z West Hamu před 12 lety. Náskok v dnešním utkání pojistil "Blues" Hazard v 50. minutě poté, co si vyměnil míč s Juanem Matou.

Tottenham srazil bývalý hráč

O výsledku utkání Fulhamu rozhodl jediným gólem v 52. minutě někdejší útočník Tottenhamu Dimitar Berbatov. Bulharský kanonýr poslal míč do branky po přesné přihrávce záložníka Saschy Riethera z pravé strany.

Sunderland remizoval doma s Norwichem 1:1 a prodloužil svou sérii bez výhry na sedm utkání. Hosty poslal do vedení záložník Wes Hoolahan, který se jako vůbec první Ir v historii prosadil v Premier League v den svatého Patrika.

Už čtyři minuty nato byl ale vyloučen za ruku mimo pokutové území brankář Mark Bunn a Sunderland výhodu využil. Za čtvrt hodiny zahrál rukou pro změnu uvnitř šestnáctky obránce Sebastien Bassong a Craig Gardner z penalty vyrovnal na konečných 1:1.

Záložník Frank Lampard vstřelil svůj 200. gól za Chelsea, která i s brankářem Petrem Čechem v sestavě vede v poločase nad West Hamem 1:0. Anglický reprezentant se přiblížil na dva góly držiteli klubového rekordu Bobbymu Tamblingovi, střelci 60. a 70. let.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Sunderland - Norwich 1:1 (40. Gardner z pen. - 26. Hoolahan), Tottenham - Fulham 0:1(52. Berbatov), Chelsea - West Ham United 2:0 (19. Lampard, 50. Hazard), Wigan - Newcastle 2:1 (18. Beausejour, 90. Koné - 72. Santon).

1. Manchester United 29 24 2 3 69:31 74
2. Manchester City 29 17 8 4 51:26 59
3. Chelsea 29 16 7 6 58:30 55
4. Tottenham 30 16 6 8 51:37 54
5. Arsenal 29 14 8 7 55:32 50
6. Everton 29 12 12 5 46:35 48
7. Liverpool 30 12 9 9 57:39 45
8. West Bromwich 30 13 5 12 40:38 44