To nebyl fotbal, ale vodní pólo. AS Řím vyhrálo bazénový zápas

Aktualizováno 21. 11. 2015 22:56
Na totálně podmáčeném hřišti se utkaly týmy římského AS a Boloni. V utkání byly k vidění tři penalty, čtyři góly a jedna červená karta. Zápas nakonec skončil remízou 2:2. Gólem se na tom podílel i Edin Džeko.
Edin Džeko rozvlnil z penalty síť. Z té se vznesl oblak vody. | Video: Youtube

Řím - Fotbalisté AS Řím remizovali v italské lize s Boloňou 2:2. V tabulce tak pouze dotáhli vedoucí dvojici Fiorentina, Inter Milán, která má ale k dobru nedělní duely 13. kola. Ve šlágru kola zvítězil Juventus nad AC Milán 1:0.

Boloňa šla do zápasu povzbuzená dvěma vítězstvími v posledních zápasech, které ji posunuly ze sestupové zóny, a i nad jasným favoritem vedla po trefě Adama Masiny.

Římany po přestávce na silně podmáčeném trávníku spasily dvě penalty. Nejprve po ruce Anthonyho Mouniera vyrovnal z pokutového kopu Miralem Pjanič, v 71. minutě pak byl faulován Juan Iturbe a trefil se Edin Džeko. Domácí však dostali tři minuty před koncem také příležitost kopat penaltu a Mattia Destro z ní srovnal na konečných 2:2.

Juventus s AC Milán se netypicky utkaly v přímém souboji až o šesté místo tabulky, které nakonec pro sebe získal domácí turínský tým. Ten měl sice vytrvalou převahu, ale do šancí se příliš nedostával. Nakonec přece jen rozhodl v 65. minutě Paulo Dybala.

Čistým kontem oslavil své 20. výročí v Serii A brankář Juventusu Gianluigi Buffon. Šestinásobný vítěz ligy a mistr světa z roku 2006 debutoval v italské nejvyšší soutěži 19. listopadu 1995 v brance Parmy a v duelu s AC Milán, který se později stal mistrem, udržel rovněž nulu.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Boloňa - AS Řím 2:2 (14. Masina, 87. Destro z pen. - 52. Pjanič z pen., 71. Džeko z pen.),

Juventus Turín - AC Milán 1:0 (65. Dybala).