reklama

Terry kvůli sporům se svazem skončil v anglické reprezentaci

Johnu Terrymu vadí, že jej anglický svaz obviňuje z rasismu, i když ho soud očistil Johnu Terrymu vadí, že jej anglický svaz obviňuje z rasismu, i když ho soud očistil Foto: Reuters

Londýn - Fotbalový obránce John Terry z Chelsea skončil pode BBC v jednatřiceti letech v anglickém národním týmu.

Bývalý reprezentační kapitán odehrál za "Albion" 78 utkání, ale své další působení označil za neudržitelné kvůli tomu, že ho domácí fotbalová asociace (FA) vyšetřuje kvůli podezření z rasismu.

Terryho obvinil z rasismu obránce Queens Parku Anton Ferdinand po vzájemném ligovém utkání loni v říjnu.

Stoper Chelsea kvůli tomu přišel v reprezentaci o kapitánskou pásku, což donutilo k rezignaci trenéra Fabia Capella.

"Obviňují mě, soud mě ale osvobodil"

Případ se dostal až k soudu, u kterého byl v létě anglický reprezentant očištěn.

Po skončení soudního řízení a policejního vyšetřování mohla v řízení pokračovat FA, která tak učinila a Terryho později obvinila. Slyšení před asociací čeká Terryho v pondělí.

"Tím, že mě FA obvinila, i když jsem byl očištěn před soudem, učinila moje další působení v národním týmu neudržitelným," citoval Terryho server BBC.

"Vždy jsem reprezentaci dával všechno a láme mi to srdce. Těším se na zápasy za Chelsea, ve kterých budeme bojovat o domácí i evropské trofeje. Také chci poděkovat fanouškům našeho klubu za jejich vytrvalou podporu," uvedl Terry.

"Dělat kapitána Anglie byl splněný sen" 

U FA mu hrozí osmizápasový distanc pro klubové zápasy.

Důrazný stoper a spoluhráč Petra Čecha z Chelsea odehrál od svého debutu v roce 2003 za národní tým 78 zápasů, v kterých nastřílel šest branek.

Hrál na dvou mistrovstvích světa i evropských šampionátech včetně toho posledního letos v Polsku a na Ukrajině.

"Také chci poděkovat všem trenérům, kteří mě pro mých 78 startů povolali do týmu. Byla to pro mě velká čest, že jsem mohl tuto poctu sdílet s tolika hráči. Dělat kapitána v národním týmu byl dětský sen a potom obrovská čest," řekl.

ČTK, Sport - 23. 9. 2012 23:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama