Teplice v poháru s přehledem přešly přes Štěchovice

30. 8. 2015 18:11
Severočeši v dnešním duelu 2. kola zvítězili ve Štěchovicích vysoko 4:1, nejvíce se o výhru zasloužil autor dvou branek slovinský útočník Elvis Bratanovič.
Fotbalisté Teplic (ilustrační foto).
Fotbalisté Teplic (ilustrační foto). | Foto: Tomáš Liška

Štěchovice - Fotbalisté Teplic s přehledem zvládli vstup do MOL Cupu, Poháru FAČR. Severočeši v dnešním duelu 2. kola zvítězili ve Štěchovicích vysoko 4:1, nejvíce se o výhru zasloužil autor dvou branek slovinský útočník Elvis Bratanovič. V dalším kole čekají na Teplice druholigové Pardubice.

Třetiligový tým Štěchovic zahrozil v sedmé minutě jako první, ale poté už Teplice potvrzovaly roli jasného favorita. V devatenácté minutě otevřel skóre Breite, ve 27. minutě přidal dorážkou do odkryté branky další trefu Bratanovič a za chvíli překonal bývalého gólmana Bohemians 1905 Sňozíka také Vondrášek.

Dvě minuty po změně stran domácí brankář špatně vyběhl a Bratanovič skóroval podruhé v utkání. Štěchovicím se podařilo dvě minuty před koncem vstřelit aspoň čestný gól, když penaltu po zákroku na Proseka proměnil Hřebeček.

Z 2. kola poháru zbývá dohrát už jen jeden duel mezi Rosicemi a prvoligovou Sigmou Olomouc. Třetí kolo soutěže, do kterého zasáhnou už i nejlepší české celky Plzeň, Sparta Praha, Jablonec, Liberec a Mladá Boleslav, má hrací den 23. září.

2. kolo MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

FK TJ Štěchovice - FK Teplice 1:4 (0:3)

Branky: 88. Hřebeček z pen. - 27. a 47. Bratanovič, 19. Breite, 31. Vondrášek.

Sk Převýšov - FK Pardubice 0:5 (0:4)

Branky: 10. Petráň, 21. Fousek, 28. Kim Te-won, 40. Kopřiva, 90. Kovář.

FK Čáslav - Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:2)

Branky: 27. Krbeček, 37. Jindráček, 54. Petrášek. Rozhodčí: Váňa.

FK Kolín - FK Ústí nad Labem 2:4 (0:1)

Branky: 60. Veselý, 69. Šourek - 74. a 83. Smola, 15. Hošek, 67. Eliáš. Rozhodčí: Paták.