Teplice jsou po kanonádě blízko čtvrtfinále poháru

30. 9. 2014 18:44
Teplice vyhrály úvodní zápas osmifinále domácího poháru nad Domažlicemi 4:0.
Teplice si postup přes Domažlice prakticky zajistily už v prvním utkání
Teplice si postup přes Domažlice prakticky zajistily už v prvním utkání | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Teplic výrazně nakročili za postupem do čtvrtfinále domácího poháru, když v úvodním duelu osmifinále vyhráli na půdě třetiligových Domažlic 4:0.

Skóre otevřel už v 11. minutě Kapolongo, další branky však favorit nemohl dlouho přidat. Až v závěrečné půlhodince pojistili náskok dalšími góly Krob, Chukwuma a Takács.

Odveta je na programu za dva týdny.

Brzký gól a tempo opadlo

Teplice neponechaly nic náhodě a oproti běžné prvoligové sestavě udělaly jen pár změn. V základu například nastoupil Mahmutovič, který v pondělí od vedení klubu dostal pokutu za to, že dal najevo nespokojenost s rolí náhradníka. V brance se objevil Slavík, ten však na hřišti vydržel jen 32. minut a pak ho kvůli zranění musela vystřídat obvyklá jednička Grigar.

Severočechy v 11. minutě poslal do vedení Kapolongo, pak však tempo zápasu výrazně opadlo a další branky začaly padat až po přestávce. V rozmezí pěti minut se trefili Krob (66.) s Chukwumou (71.) a šest minut před koncem přidal čtvrtou branku střídající Takács.

Teplice tak vyhrály i třetí zápas v poháru a navíc ještě ani jednou neinkasovaly. Naopak Domažlice, které mají v ČFL po osmi kolech bilanci šesti výher a po jednom vítězství a prohře po penaltách, si připsaly první porážku v normální hrací době v sezoně.