Kvitová i Plíšková v semifinále Fed Cupu v Německu uspěly. Postup je blízko

Aktualizováno 21. 4. 2018 19:03
České tenistky na antuce ve Stuttgartu vyhrály obě sobotní dvouhry bez ztráty setu.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Stuttgart - České tenistky vedou po prvním dni semifinále Fed Cupu v Německu nad domácím týmem 2:0. Nejprve  Petra Kvitová poslala český tým do vedení, když v úvodní dvouhře na antuce v hale ve Stuttgartu hladce přehrála domácí jedničku Julii Görgesovou 6:3, 6:2 za hodinu hry. Také Karolína Plíšková triumfovala bez ztráty sady, Angelique Kerberovou zdolala 7:5. 6:3.

"Spokojený jsem hodně, ale není to jenom fráze, že to je ještě daleko, ale je to i o hodně hodně blíž. Máme tři pokusy na jeden bod a to je proti takhle silnému týmu důležité. Holky předvedly fantastický výkon," řekl kapitán Petr Pála.

Úvod první dvouhry nenasvědčoval tomu, že by Kvitová mohla zápas zvládnout tak hladce. Při podání Görgesové se nemohla trefit do returnu, jednou ztratila servis a prohrávala 1:3. Od té doby se ale obraz hry změnil, začala hrát agresivněji a soupeřku přehrála.

"S novými míči jsem se cítila lépe na returnu, popošla si na druhý do kurtu a dostala jsem ji pod tlak. Hrála jsem víc konzistentně a od toho se to odvíjelo," řekla na kurtu po své devětadvacáté výhře ve Fed Cupu. "To je skvělé číslo. Mám ráda týmové soutěže a je ctí reprezentovat, protože nehraju jenom za sebe, ale za celou zem."

V prvním setu získala Kvitová pět her v řadě a pod kontrolou měla i vývoj druhého setu. České tenistce v ní pomohla Němka ve třetí hře třemi dvojchybami. Zápas pak pětinásobná fedcupová šampionka ukončila patnáctým vítězným míčem.

Kvitová vyhrála i svůj desátý zápas, kterým víkendové utkání v soutěži družstev začínala. "To je super, to jsem nevěděla," řekla České televizi. "Od prvního utkání ve Fed Cupu jsem měla sobotu vždy lepší než neděli," dodala.

Královna es, jak si Plíšková říká, se mohla spolehnout na servis. Nasázela patnáct es a nečelila ani jednomu brejkbolu. První set rozhodla v desáté hře při druhém setbolu, při kterém donutila Kerberovou chybovat. Ve druhém setu světová šestka Plíšková získala brejk v šestém gamu a poté využila třetí mečbol.

"Normálně radost nedávám najevo, ale ráda jsem. Ona je pro mě nepříjemná hráčka a je to letos velmi cenné vítězství. Moc věcí jsem líp udělat nemohla. Servis mě držel celý zápas, takže spokojenost," hodnotila utkání Plíšková.

I Plíšková si připsala malé jubileum. Ve Fed Cupu vyhrála desátou dvouhru v kariéře a vylepšila si bilanci na 10:3. K tomu má na kontě čtyři vítězství v deblu.

Vítězný bod může v neděli od 11:00 získat v utkání jedniček Plíšková proti Görgesové, případně poté Kvitová proti Kerberové. Na závěr by se případně hrála čtyřhra. Vedení 2:0 na zápasy české tenistky nikdy neztratily.

Češky si v případě výhry v Německu zahrají finále v listopadu v domácím prostředí. V druhém semifinále hostí Francie obhájkyně titulu z USA.

Semifinále tenisového Fed Cupu ve Stuttgartu (hala, antuka):

Německo - ČR 0:2 po úvodním dnu

Görgesová - Kvitová 3:6, 2:6, Kerberová - Karolína Plíšková 5:7, 3:6.

Aix-en-Provence: Francie - USA 1:1 po úvodním dnu

Parmentierová - Stephensová 6:7 (3:7), 5:7, Mladenovicová - Vandewegheová 1:6, 6:3, 6:2.