Kvitová - Bondarenková

Kvitová
2:1
Bondarenková

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze zápasu dvouhry žen na olympijském turnaji mezi nasazenou šestkou Petrou Kvitovou a Ukrajinkou Katarynou Bondarenkovou. Zápas by měl začít po 17:45 jako třetí v pořadí na kurtu číslo 1.

Šestá nasazená hráčka turnaje Kvitová sice potká hráčku z konce první stovky žebříčku WTA (94. místo), s pětadvacetiletou Ukrajinkou má však horší vzájemnou bilanci. Prohrála dva ze tří duelů, obě výhry si však Ukrajinka nad dvaadvacetiletou Češkou připsala před dvěma lety.

Kvitová má na wimbledonskou trávu velmi dobré vzpomínky. V letech 2010 a 2012 ji vyřadila v semifinále, resp. čtvrtfinále pozdější vítězka Serena Williamsová, loni na turnaji triumfovala.

Start zápasu se zatím stále nedá odhadnout. Australanka Samantha Stosurová a Španělka Carla Suárezová Navarrová spolu hrají třísetovou bitvu, nyní je stav 7:7. Až teprve poté přijdou na kurt Kvitová a Bondarenková.

Z nasazené šestnáctky v mužské a ženské šestnáctky dosud vypadli jen šestý nasazený Tomáš Berdych, který podlehl dvakrát 4:6 Belgičanovi Stevemu Darcisovi, Slovenka Dominika Cibulková, která podlehla ve dvou setech Bulharce Cvetaně Pironkovové, a Číňanka Li Na, která podlehla ve třech setech Slovence Daniele Hantuchové.

Dál naopak jdou Janko Tipsarevič, John Isner, Nicolás Almagro, Serena Williamsová, Vera Zvonarevová a Ana Ivanovičová.

Na kurtu 16 nyní hraje Klára Zakopalová proti Italce Francesce Schiavoneové, která ji vyřadila v osmifinále letošního Wimbledonu. První set vyhrála Italka 6:3.

Španělka Suarezová nakonec bitvu s pátou nasazenou Stosurovou vyhrála 10:8 ve třetím setu. Kvitová by tedy měly přijít na kurt zhruba v 17:45.

Obě hráčky přicházejí na kurt. Utkání bude řídit Portugalka Mariana Alvesová.

0:0

Začíná první set, na podání jde Bondarenková.

0:15 Ukrajinka začíná zápas dvojchybou.

15:15 Tentokrát si Ukrajinka pomohla servisem.

15:30 Bondarenková vyhazuje forhend z kurtu.

30:30 Bondarenková si však opět pomáhá servisem a srovnává.

30:40 a brejkbol pro Kvitovou.

40:40 Petra ale dělá nevynucenou chybu z forhendu.

A:40 Bondarenkové vyšel kraťas.

0:1

Hra Bondarenková. Petra vyhazuje return do autu.

0:15 Kvitová opět dělá chybu na forhendu.

0:30 A další nevynucená chyba Kvitové.

15:30 Eso v podání Kvitové.

15:40 Po dvojchybě jsou tu dva brejkboly pro Ukrajinku.

0:2

Ukrajinka hned první brejkbol po další chybě Petry využívá a vede 2:0.

0:15 Petra začíná vítězným returnem.

15:15 Ukrajinka si pomáhá servisem.

15:30 Po dobrém returnu přichází zabijácký forhend Petry do rohu kurtu.

15:40 a dva brejkboly pro Petru po dvojchybě Ukrajinky.

30:40 První odvrácen. Po zkráceném míči Ukrajinky Petra na síti chybuje.

1:2

Po tvrdém bekhendu křížem do rohu kurtu si však Petra bere ztracené podání zpět.

0:15 Druhá dvojchyba v podání Petry.

0:30 Nevynucená chyba Petry. Forhend poslala do sítě.

15:30 Dobrý servis a ještě lepší forhendový úder Petry do rohu kurtu.

15:40 Po další dvojchybě jsou tu však další dva brejkboly pro Ukrajinku.

1:3

A ani tentokrát Petra na svém podání neuspěla. Forhendový úder poslala do sítě.

15:0 Bondarenková přerušila výměnu a jestřábí oko jí dalo za pravdu. Úder z rakety Kvitové byl dlouhý.

15:15 Tentokrát dělá dvojchybu Ukrajinka.

30:15 Přímý bod Bondarenkové z podání.

40:15 Petra se snažila bodovat přímo z returnu, míč však vyhodila z kurtu.

40:30 Také Ukrajinka vyhodila forhend do autu.

40:40 Forhendový úder Bondarenkové zastavila páska.

A:40 Přímý bod Bondarenkové ze servisu.

40:40 Forhend Ukrajinky je dlouhý.

A:40 po dalším přímém bodu ze servisu.

1:4

Bondarenková potvrdila brejk a vede 4:1. Petra totiž poslala volej na síti mimo kurt.

0:15 Petra měl po servisu nahráno, forhend však vyhazuje opět do autu.

15:15 Tentokrát si Petra vedla na síti lépe, Ukrajinka na její volej nedosáhla.

15:30 Páska nadzvedla míček a Petra na síti poslala volej do autu.

30:30 Přímý bod Petry ze servisu.

30:40 a další brejkbol pro Ukrajinku. Tohle bylo zcela zbytečné. Kvitová opět soupeřku zatlačila, pak ale poslala bekhendový volej za základní čáru.

40:40 Kvitová brejkbol tentokrát odvrací díky dobrému servisu.

A:40 Tentokrát chybuje Ukrajinka, bekhend poslala za základní čáru.

2:4

Na třetí pokus si Petra svůj servis uhrála. Po dobrém servisu přišel nekompromisní křižný forhend do rohu kurtu.

0:15 Tentokrát si Petra pomohla returnem a znovu nekompromisně zametla míček do rohu kurtu.

15:15 Ukrajinka srovnává přímým bodem ze servisu.

15:30 Petra však opět odpovídá nechytatelným křižným forhendem.

15:40 a dva brejkboly pro Petru po chybě Ukrajinky.

30:40 První Ukrajinka odvrací přesným křižným bekhendovým úderem.

3:4

Forhend Bondarenkové končí v síti a Petra se vrací zpět do hry.

15:0 Return Kvitové končí v autu.

30:0 Eso v podání Petry.

40:0 Vynikající brejkbol Petry po lajně, který nedokázala Ukrajinka vrátit zpět do kurtu.

4:4

Čistá hra a Petra snadným způsobem srovnává na 4:4.

15:0 Ukrajinka zahnala Kvitovou do rohu, Češka odvrací, ale do kurtu se netrefila.

30:0 Bondarenková poslala forhend do rohu a Petra už nestačila míč vrátit na druhou stranu kurtu.

30:15 Petra reaguje také vítězným míčem z forhendu.

40:15 Nyní však Petra vyhazuje bekhend do autu.

40:30 Ukrajinka však chybuje na forhendu.

Je tu shoda. Po dlouhé výměně neudržela Ukrajinka nervy a poslala míč do autu.

Petra opět bere soupeřce servis, získává čtvrtou hru v řadě a nyní bude podávat na výhru v setu.

5:4

15:0 Ukrajinka odvrací do sítě.

30:0 Také tentokrát slavila tvrdost Kvitové úspěch.

40:0 Kvitová si křižným forhendem vypracovává tři setboly.

6:4

A hned první Petra proměňuje a získává první set poměrem 6:4

-
0:0

Začíná druhý set, na podání jde Bondarenková.

0:1

Stejně jako v první sadě si Ukrajinka svůj první servis uhájila.

1:1

Také Kvitová tentokráte začíná set na svém podání úspěšně.

0:15 Dobré podání Bondarenkové.

0:30 Kvitová zkouší seknutý úder, ale míří jen do sítě.

0:40 Opět skvělé podání Ukrajinky.

1:2

A je tu čistá hra Ukrajinky.

15:0 Bondarenková trefuje aut.

15:15 Nyní přichází stejná chyba po bekhendu Kvitové.

15:30 Kvitová si Bondarenkovou skvěle připravila, ale poté na síti trefuje vysoký míč jen do sítě.

30:30 Chybu napravuje skvělým servisem.

30:40 Kvitová od základní čáry přestřeluje do autu.

40:40 Chybuje ale i Ukrajinka, je tu shoda.

A 40 Petra posílá míč po lajně.

2:2

Skvělý servis Petry Bondarenková neodvrací do kurtu. Kvitová srovnává.

15:0 Return Kvitové končí v síti.

30:0 Kvitová útočila z returnu, forhend však poslala daleko ven z kurtu.

40:0 Další forhendový return Kvitové končí v autu.

2:3

Ukrajinka získává gem čistou hrou. Bekhend Kvitové skončil v autu.

15:0 po esu Kvitové.

15:15 Kvitová doběhla nepovedený kraťas, pak ale poslala forhend za základní čáru.

15:30 Nevynucená chyba Petry z bekhendu, míč napaluje do sítě.

15:40 a dva brejkboly pro Bondarenkovou. Petra zbytečně vyhodila forhendový úder do autu.

2:4

Bondarenková bere Petře servis. Ta jí ho nabídla sama vyhozeným míčem tentokrát z bekhendu.

15:40 a dva brejkboly pro Petru.

3:4

Kvitová si bere ztracené podání zpět.

15:0 Bondarenková vyhazuje bekhendový úder do autu.

30:0 Přímý bod Petry Kvitové ze servisu.

30:15 Tentokrát kazí Kvitová, forhend posílá za základní čáru.

40:15 Ukrajinka trefila míč rámem a ten dopadl za základní čáru.

4:4

Petra se stejně jako v prvním setu vrací zpět do set, když potvrdila brejk. Bondarenková opět vyhodila bekhend ven z kurtu.

0:40 a tři klíčové brejkboly pro Petru.

15:40 Ten první Ukrajinka odvrací dobrým servisem.

5:4

Druhý brejkbol ale Petra využívá a nyní bude podávat na výhru v zápase. Pomohla si tvrdým returnem a následnou přesnou smečí mimo dosah soupeřky.

0:15 Petra posílá v záklonu forhend za základní čáru.

0:30 Bondarenková si soupeřku rozhýbala a na její tvrdý bekhend Petra nereagovala.

0:40 a tři brejkboly pro Ukrajinkou. Petra tentokrát vyhodila bekhend po lajně ven z kurtu.

15:40 První brejkbol odvrácen. Petra si pomohla servisem ven z kurtu.

30:40 Druhý brejkbol Petra odmazává přesným druhým servisem.

5:5

Třetí však bohužel neodvrací. Bondarenková utíká hrobníkovi z lopaty a srovnává na 5:5. Bekhend poslala Petra těsně mimo lajnu.

5:6

Bondarenková potvrzuje brejk čistou hrou a nyní je povinnost uhájit si servis na Petře.

15:0 Petra posílá forhendový úder za základní čáru.

0:30 A opět končí křižný bekhend Kvitové mimo kurt.

15:30 Bekhendový volej zametá Petra přesně do rohu kurtu.

15:40 Dva setboly pro Ukrajinku. Tentokrát poslala Petra bekhendový volej na síti za základní čáru.

5:7

Bondarenková hned první setbol využívá a vyhrává druhý set 7:5, čímž srovnává stav zápasu na 1:1 na sety. Opět jí pomohla Kvitová, která udělala nevynucenou chybu na bekhendu.

-
0:0

Začíná třetí set, na podání začne opět Bondarenková.

1:0

Petra hned na úvod setu bere Ukrajince servis.

2:0

Petra brejk potvrdila a vede 2:0.

2:1

Bondarenková snižuje na 1:2.

3:1

Kvitová však reaguje čistou hrou na svém podání.

3:2

Hra Bondarenková. Petra sice vyhrávala 30:0, Ukrajinka pak ale uhrála čtyři fiftýny v řadě.

0:15 Petra vstupuje do výměny dvojchybou.

15:15 Return Bondarenkové končí těsně za základní čarou.

15:30 Těsný aut z Petřiny rakety.

30:30 Vynikající podání Petry ven z kurtu.

40:30 Další dobré podání od Petry a následný vítězný forhend.

4:2

Hra Kvitová. I napotřetí si Petra si pomohla servisem ven z kurtu a poté míč lehce pinkla do volné části kurtu.

40:A Brejkbol na 5:2 v podání Petry.

5:2

Petra brejkbol využila, ale pomohla ji sama Ukrajinka, která udělala dvojchybu. Kvitová nyní bude podávat na postup do 2. kola.

15:0 Forhend Ukrajinky po lajně se do kurtu nevešel.

15:15 Petra na bekhendu špatně trefila míček a ten skončil v autu.

15:30 Petra si na servisu nepomáhá, dělá dvojchybu.

30:30 Return Ukrajinky končí v autu.

30:40 a brejkbol pro Ukrajinku. Petra měla nahraný míč, forhend však poslala do sítě.

5:3

Petra opět nedopodávala na postup a Bondarenková jí bere servis. Pomohla jí sama Petra, která opět poslala forhend do sítě.

0:15 Míč z bekhendu Bondarenkové končí v autu.

0:30 Po vraždeném bekhendu Petry Bondarenková míč jen tečovala reketou.

15:30 Ukrajinka zakončila výměnu nechytatelným křižným bekhendem.

30:30 Po dobrém úderu po čáře zakončila Ukrajinka míč bekhendovým volejem na síti.

40:30 Petra uklouzla a míč na druhou stranu vrátit nedokázala.

5:4

Bondarenková bojuje, nyní však Kvitová už potřetí v zápase bude podávat na postup.

15:0 Přesný míč z Petřina forhendu končí v rohu kurtu, Ukrajinka jej vrátit nedokázala.

15:15 Po dobrém returnu Petra vyhodila forhend mimo kurt.

30:15 po dobrém servisu Petry.

40:15 a dva mečboly pro Petru po dalším výborném podání.

6:4

Hned první mečbol Petra využívá a po setech 6:4, 5:7 a 6:4 postupuje po dvou hodinách hry do 2. kola, kde se utká s Číňankou Pcheng Šuaj.

Tímto se s vámi loučím a v neděli u zápasu 1. kola mužské dvouhry mezi Radkem Štěpánkem a Rusem Nikolajem Davyděnkem se těším na shledanou.