19. 10. 2014 17:38
Fotbalisté Plzně porazili v 11. kole Mladou Boleslav na jejím hřišti 3:0.
Stanislav Tecl řídil vítězství Plzně v Boleslavi
Stanislav Tecl řídil vítězství Plzně v Boleslavi | Foto: CPA - Eduard Erben

Mladá Boleslav - Hattrickem skončil zápas 11. kola Synot ligy s Mladou Boleslaví pro plzeňského Stanislava Tecla, který pomohl Viktorii k vítězství nad Středočechy 3:0. Utkání ale ovlivnily chyby sudích, kteří nenařídili pokutový kop po faulu Řezníka na Bartla a při velké šanci domácích odpískali nesprávně ofsajd.

Boleslav nastoupila bez Ďuriše s Wágnerem, kteří hostují právě z Plzně. Šanci v útoku tak dostal Lalkovič, který byl od začátku hodně aktivní. Plzeň si však s jeho napadáním poradila a po úvodním oťukávání ve 12. minutě udeřila.

Limberský vybojoval míč, zatáhl ho středem a na pravé straně uvolnil Petrželu. Ten přízemním centrem našel ve vápně Tecla a pro něj už nebylo problémem poslat míč do odkryté branky.

Sudí naštval fanoušky hned v úvodu

Domácí se snažili rychle odpovědět, Lalkovič po brejku hledal před brankou Bartla, kterého ve vápně fauloval Řezník, ale sudí Bílek situaci jako penaltovou neposoudil, což rozohnilo domácí hráče i fanoušky. Od tohoto okamžiku byl zápas hodně nervózní, mladoboleslavští přitvrdili v soubojích a chvíli se hrála spíše "okopávaná" než fotbal.

Mladoboleslavští byli blízko srovnání ve 28. minutě, kdy Skalákův centr dolétl k Bartlovi, ale jeho vydařenou hlavičku z úhlu dobře zneškodnil brankář Kozáčik. Naopak ještě do poločasu mohla Plzeň vedení navýšit, když se míč odrazil k Hrošovskému, který však tvrdou střelou ze 16 metrů napálil jen spojnici branky, od které se míč odrazil ven ze stadionu.

Po přestávce domácí po pohledné kombinaci spěchali sami na Kozáčika, ale sudí nesprávně odpískal ofsajd.

V 54. minutě měl vyrovnání na kopačce Lalkovič, jemuž hlavou přiťukl míč Zahustel, ale slovenský útočník v pádu z metru nepochopitelně přestřelil.

Tecl v závěru řádil

Na druhé straně chvíli na to zahodil tutovou šanci i Kolář, ale i ten v ideální pozici deset metrů od branky přestřelil. Rozhodnout mohl Tecl, který se dostal hned do trojité stoprocentní šance, ale nejprve ho zázračným zákrokem vychytal brankář Hruška a následně plzeňský útočník trefil dvakrát jen obránce.

Hruška pak skvěle chytil i střelu Procházky k tyči. Série zahozených šancí Viktorie vyvrcholila v 71. minutě, kdy se ve vápně uvolňoval Pilař, po souboji s Bořilem skončil na zemi a sudí Bílek odpískal penaltu. K ní si stoupl Vaněk, poslal Hrušku na druhou stranu, ale branku vůbec netrefil.

Pojistka tak přišla až v 78. minutě, kdy Plzni vyšla přihrávka za obranu na Tecla, který zachoval klid a prostřelil Hrušku mezi nohama. Chvíli na to přišel další brejk a Tecl završil svůj premiérový hattrick v nejvyšší soutěži.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 12., 78. a 80. Tecl. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pilný. ŽK: Kysela, Skalák, Hůlka, Bořil, Navrátil, Magera - Limberský, Procházka, Hejda. Diváci: 4653.

M. Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares - Zahustel (66. Magera), Skalák (75. Mehanovič), Bartl - Lalkovič (75. Pajer). Trenér: K. Jarolím.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (79. Kovařík), D. Kolář (57. Hořava), Pilař - Tecl (83. Holenda). Trenér: M. Koubek.

1. Plzeň 11 8 2 1 25:8 26
2. Sparta 11 8 1 2 17:5 25
3. Jablonec 11 6 3 2 21:9 21
4. Ostrava 11 5 3 3 8:13 18
5. Teplice 11 4 5 2 18:10 17
6. Mladá Boleslav 11 5 2 4 16:10 17