Nováček ze Zlína si servítky nebere, už je v čele ligy

1. 8. 2015 18:54
Na Fastav Zlín se v čele soutěže ale může dnes večer bodově dotáhnout Viktoria Plzeň.
Nováček ze Zlína
Nováček ze Zlína | Foto: Milan Kammermayer

Zlín - Do první ligy postoupili fotbalisté Zlína až po odstoupení Varnsdorfu, nicméně mezi elitou se třetí tým loňské sezony Fotbalové národní ligy rozkoukal rychle.

Po vítězství 1:0 nad Bohemians v úvodním kole v sobotu stejným poměrem doma porazil Jihlavu a s šesti body vede tabulku soutěže. Do čela se ovšem mohou dotáhnout ještě tři týmy, které své duely v druhém kole hrají až v neděli.

V dalších odpoledních zápasech Synot ligy Olomouc podlehla doma Příbrami 1:3 a Teplice porazily Slovácko 2:0.

Zlín táhl kapitán

Fastav si i v druhém zápase v lize vystačil se jediným gólem. Tentokrát mu stačila branka kapitána Lukáše Železníka, jenž se trefil už v desáté minutě hry, kdy si naskočil na centr z rohu a míč umístil hlavou na zadní tyč.

Zlín měl přitom v prvním poločase i další velké šance, ale v žádné z nich se nedokázal prosadit. Litovat toho mohl sedm minut před koncem, ale to by Batioja musel vystřelit ve velké šanci přesněji. Hrdinou se tedy místo něj stal brankář Holý.

"Těší nás vítězství. Podřídili jsme tomu vše a branka nám psychicky pomohla. Chtěli jsme soupeře uběhat a nepustit ho k ničemu. Pomohla by nám druhá branka, která by nás uklidnila, ale ta nepřišla, což nám chybělo. Vycházely nám ve druhém poločase postupné protiútoky. Bylo to nervózní až do poslední minuty," uvedl po zápase trenér Zlína Bohumil Páník.

Olomouc vedení neudržela

Také druhý ligový nováček sahal po třech bodech, ale Sigma nakonec doma nadějné vedení neudržela. Na branku Jana Navrátila z 58. minuty totiž zareagoval o deset minut později Roman Bednář.

Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou smírně, přišly dvě trefy hostů v nastavení. Nejprve se po rohu prosadil Josef Hnaníček a následně z penalty znovu Bednář.

Olomouc tak okusila vlastní medicínu, když v minulé kole podobným způsobem vstřelila v závěru utkání dvě branky Teplicím.

"V závěru to bylo o štěstí, Sigma to zažila minulý týden v Teplicích, kdy získala bod, dnes o něj přišla. Soupeře je mi líto, odvedl výborný výkon, ale pro nás jsou ty body velmi důležité po domácí prohře s Jabloncem," prohlásil kouč Příbrami Pavel Tobiáš.

Teplice tentokrát vedení nepromarnily

Teplice se ovšem z prvního ligového kola poučily a tentokrát si nenechaly v nastavení sebrat výhru 2:0. O tu se postarali nejprve z penalty Martin Fillo, druhý gól v závěru vstřelil důrazný Tomáš Vondrášek.

Slovácko si přitom vypracovalo také několik šancí, nicméně neprosadil se ani Libor Došek, který v minulém kole vsítil hattrick.

"Mám radost, že jsou tam vidět, jak se zlepšujeme, zapracováváme další nové prvky. Herní projev byl podobný jako minule proti Olomouci. Jestli je kritériem pro zaslouženou výhru poměr brankových šancí, tak ano, tahle výhra je zasloužená," prohlásil po zápase domácí kouč Vavruška.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

2. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 10. Železník. Rozhodčí: Jech - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Janíček - Jánoš. Diváci: 4627.

Sestavy:

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (74. Malý), Janíček (64. Živulič), Holík, Koreš - Poznar (86. Jordan), Železník. Trenér: Páník.

Jihlava: Hanuš - Tlustý (84. Vaculík), Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Kukol, Marek (64. Šulek), Jánoš, Batioja - Dvořák (70. Přeučil), Mešanovič. Trenér: Klusáček.

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 1:3 (0:0)

Branky: 58. Navrátil - 68. a 90.+4 z pen. Bednář, 90.+2 Hnaníček. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Caletka. ŽK: Vepřek - Krameš, Zápotočný. Diváci: 4826.

Sestavy:

Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Navrátil, Houska, Plšek, Petr (79. Zahradníček) - Halenár (74. Ordoš), Vašíček (79. Chorý). Trenér: Kalvoda.

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal - Hnaníček, Krameš (63. Brandner) - Rezek (90. Tregler), Pilík, Štípek (83. J. Mareš) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 32. Fillo z pen., 82. Vondrášek. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Ljevakovič - Šumolikoski, Reinberk. Diváci: 4171.

Sestavy:

Teplice: Grigar - Dressler, Lüftner, Jablonský, Krob - Breite, Ljevakovič (71. Hora) - Vondrášek, Vachoušek (88. Kapolongo), Fillo (90.+2 Hošek) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Slovácko: Heča - Chvátal, T. Rada (85. Kovář), Košút, Reinberk - Diviš (66. Hlúpik), Valenta, Havlík (66. Sadílek), Šumolikoski, Civič - Došek. Trenér: Habanec.