Švédové smázli Rusy a mají v Channel One Cupu první vítězství

17. 12. 2015 20:11
Hokejisté Ruska vstoupili do domácího turnaje Channel One Cup porážkou se Švédskem 1:4. Domácí sborná sice zkraje druhé třetiny vedla, ale pak už se prosazoval pouze vedoucí tým seriálu Euro Hockey Tour.
Ruský tým se dnes z gólu radoval jen jednou.
Ruský tým se dnes z gólu radoval jen jednou. | Foto: Reuters

Moskva - Hokejisté Ruska vstoupili do domácího turnaje Channel One Cup porážkou se Švédskem 1:4. Domácí sborná sice zkraje druhé třetiny vedla, ale pak už se prosazoval pouze vedoucí tým seriálu Euro Hockey Tour. Vítězný gól dal v polovině duelu obránce Jonas Ahnelöv. Seveřané Rusům vrátili třígólovou porážku z předchozího turnaje Karjala.

Bezbranková první třetina měla spád, hra pod dohledem českých sudích Hodka se Šírem rychle plynula, ale její nejzajímavější okamžik přišel až těsně po jejím skončení. V signalizované početní výhodě dostal Grigorenko po spolupráci s Radulovem kotouč za záda gólmana Fastha, jenže čas vymezený hře v úvodním dějství krátce předtím vypršel, což potvrdil i sudí u videa.

Rusy udržel na uzdě brankář Fasth

Sborná si spravila chuť ihned po návratu ze šaten. V početní výhodě sice Fasth nejprve vychytal Dadonova, jenže Čudinov poté propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Další šance měli pak Děnisov a Mozjakin, ale Fasth už zůstal neprůstřelný. Naopak začaly padat góly do Sorokinovy sítě. V končící 27. minutě Petterson zužitkoval téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři.

Než se klání dvou tradičních soupeřů přehouplo do druhé poloviny, měli již Švédové navrch díky úspěšné ráně Ahnelöva. Ve 34. minutě navíc dokonal obrat Norman, jenž se dokázal zorientovat ve skrumáži. Ještě před přestávkou mohl vrátit Rusy do hry Bělov, radost mu však sebral Fasth.

Ahnelöv s Bělovem měli slibné šance pohnout vývojem skóre i ve třetí části. Další gól však přišel až v samém závěru, kdy to Rusové zkusili se šesti hráči v poli. Místo oživení nadějí na zvrat je však potrestal Möller, jemuž se podařilo trefit z dálky prázdnou branku.

Hokejový Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Švédsko 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Čudinov (A. Radulov, Zaripov) - 27. Petersson (Hersley, Omark), 30. Ahnelöv (Omark, Rahimi), 34. Norman (Rahimi, Johnson), 60. Möller (Sjögren). Rozhodčí: Hodek, Šír (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 6:5, navíc A. Radulov - Rahimi oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 9500.

Sestavy: Rusko: Sorokin - Děnisov, Zajcev, Jakovlev, Bělov, Antipin, Čudinov, Zubarev, Višněvskij - Grigorenko, Prochorkin, A. Radulov - Mozjakin, Šipačov, Dadonov - Kovalčuk, Andronov, Kokarev - Averin, Kartajev, Zaripov - Apalkov. Trenér: Oleg Znarok.

Švédsko: Fasth - Hersley, Kronwall, Junland, Gustafsson, Ahnelöv, Rahimi, Nilsson, Wallmark - Petersson, Engqvist, Omark - Möller, Sjögren, Lindström - Johnson, Rosén, Norman - Sundström, Zackrisson, Thuresson - Tedenby. Trenér: Pär Marts.