Štybar dojel pátý na Paříž-Roubaix, předjel i Sagana

13. 4. 2014 17:24
Český cyklista Zdeněk Štybar dojel pátý ve slavné klasice Paříž-Roubaix a vylepšil o jedno místo svůj loňský výsledek.
Zdeněk Štybar.
Zdeněk Štybar. | Foto: Reuters

Roubaix - Český cyklista Zdeněk Štybar dojel pátý ve slavné klasice Paříž-Roubaix a vylepšil o jedno místo svůj loňský výsledek. Vyhrál Nizozemec Niki Terpstra, Štybarův kolega z týmu Omega Pharma-Quick-Step.

Devětadvacetiletý Terpstra zvítězil ve 112. ročníku "Pekla severu" díky tomu, že se zhruba šest kilometrů před cílem odpoutal od silné vedoucí skupiny, v níž měl prakticky kdokoli šanci na vítězství. Dva Terpstrovi týmoví kolegové Štybar a Tom Boonen poté hlídali, aby si Nizozemec mohl dojet pro největší úspěch v kariéře.

Cílem na velodromu v Roubaix projel Terpstra po 257 km s dvacetisekundovým náskokem. Spurt stíhací skupiny vyhrál Němec John Degenkolb před loňským vítězem Fabianem Cancellarou ze Švýcarska, jemuž týden po triumfu v závodu Kolem Flander nevyšel útok na vítězný double v těchto dvou slavných klasikách.

Štybar byl v cíli pátý těsně před Slovákem Peterem Saganem. Český cyklista v závodě proslaveném úseky na kostkách dosáhl o jednu příčku lepšího umístění než loni, kdy ho o naději na ještě pronikavější úspěch připravila kolize s divákem.

Cyklistický jednorázový závod Paříž-Roubaix (WorldTour) - 257 km:

1. Terpstra (Niz./Omega Pharma-Quick-Step) 6:09:01, 2. Degenkolb (Něm./Giant), 3. Cancellara (Švýc./Trek), 4. Vanmarcke (Belg./Belkin), 5. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step), 6. Sagan (SR/Cannondale) všichni -20.